Kyselina fulvová je v přírodě produkována půdními bakteriemi a poté je absorbována rostlinami. Takto si to příroda kdysi vymyslela. V našem zemědělství se však stále více a více používá umělých hnojiv, substrátů, herbicidů, pesticidů, insekticidů a tím je bakteriální mikrokosmos půd ničen. Obsah hodnotné kyseliny fulvové klesá. To je jeden z důvodů, proč má dnes tolik lidí nedostatek kyseliny fulvové a tím i minerálů.
Kyselina fulvová je primárně přírodní elektrolyt, je rozpustná ve vodě a v těle přeměňuje minerály, které rostlina absorbuje, na něco, co mohou lidé a zvířata strávit. Přeměňuje anorganický materiál na organický. Organické sloučeniny jsou pro naše tělo lépe dostupnější.
Kyselina fulvová tímto způsobem podporuje vše v těle, co souvisí s elektrickým prouděním v buňkách, mezi buňkami a v nervových dráhách.
Kyselinu fulvovou můžeme dnes považovat za chybějící článek naší stravy. Měla by být přítomna v každém jídle, aby pomohla tělu přetvořit a zabudovat všechny minerály ze stravy.
Kyselina fulvová obsahuje celou řadu bioaktivních látek, jako jsou
Kyselina fulvová přírodní chelátor. Váže se na chemické jedy a těžké kovy, činí je ve vodě rozpustnými a tím je pomáhá vyloučit. Dává tedy smysl, zapojit do stravy látky, které na sebe uvolněné toxiny naváží a pomohou vyloučit z těla ven. (např. řasa chlorella nebo zeolit, napsali jsme o tom zde)
Molekuly kyseliny fulvové jsou malé. Tak malé, že se mohou dostat přes buněčnou stěnu. A jsou tak malé, že mohou projít hematoencefalickou bariérou a podpořit tak detoxikaci mozku. To, jestli opravdu potřebujeme detoxikovat tělo najdete zde.
Zlepšují nejen metabolismus buněk, ale také vyvádějí toxiny z nitra buněk nervové soustavy, aby mohly být vyloučeny přes ledviny z těla ven. Detoxikace nervového systému, zvláště od rtuti z amalgámových plomb je nedílnou součástí detoxikačních metod podle Dr. Klinghardta.
Kyselina fulvová je dalším klíčem, který může efektivně pomoci zlepšit zásobování těla živinami. Pro optimální zásobení organizmu nejen kyselinou fulvovou, sáhněte po divokých bylinách!
Jak přirozeně dostat kyselinu fulvovou do svého jídelníčku vám povíme zde. Začněte s divokým stravováním již dnes!
Váš Štěpán
P.S. A proto nemusíte pít z louží jako psi ;-), ale nyní už víte, proč to dělají.