3 věci, které dělají zdraví lidé jinak

jinjang

Každý z nás chce být zdráv a žít život podle svých představ. Bohužel ne každému se to podaří. O lidech,  které vnímáme na té horší straně, si pak říkáme: “ó, to je chudák” nebo “ten nemá prostě štěstí”.  Ano, může tomu tak být, že osud některé z nás zkouší trochu více, zatímco jiní procházejí životem s lehkostí a radostí. Je ale nasnadě, že ne vše můžeme přičítat osudu a zůstávat tak v pasivitě a odevzdanosti. Naše vědomí má do jisté míry možnost mobilizovat rezervy a jít aktivně směrem ke změně. V čem se tedy liší zdraví lidé od nemocných?

A/ Zdraví lidé přebírají 100% zodpovědnost za svůj stav

Na celém světě neexistuje nikdo, kdo by tě mohl uzdravit. Vlastně ano, jsi to ty sám! Prvním krokem je uvědomění si, že se ti nic neděje jen tak, že vše má ve velkém celku svůj důvod – i když jej na první pohled často nevidíme. Někdy na něj ani nepřijdeme, ale můžeme to zkusit a to je už velký krok ven, do akce, která jde směrem k celistvosti.


Ve starých kulturách byl tento stav vždy znázorňován jako stav celistvost se všemi, tedy i stinnými stránkami. Být celistvý znamená uznat všechny své stránky, pozitivní i negativní, stíny minulosti a strachy z budoucnosti. Vše jsou to aspekty nás samých a my se je můžeme, a měli bychom, snažit ovlivnit a integrovat. Vyžaduje to určitou akci a postupné získávání moci nad tím, co se nám děje, a je to asi to jediné, co nás vytáhne z NE – moci.

Určitě to není tak, že musíme vše zvládnout sami. Můžeme si zcela vědomě pustit do života někoho, kdo nás na naší cestě doprovodí a pomůže překonat první nesnáze. Není to ale náš spasitel, který za nás udělá všechno. To ani nemůže. Nebude za nás vařit ani meditovat 🙂

B/ Zdraví lidé pracují současně na více úrovních
lightbody

Jsme celistvé bytosti. Podle učení jógy, které je staré více než 12 000 let, se skládáme z 5 těl. Na každé z těchto úrovní můžeme podniknout akci, která přispěje k opětovnému získání zdraví.

1) Fyzické tělo

Vše, co má něco společného se strukturou a biochemií. Toto tělo můžeme ozdravit pomocí chiropraxe, léků a samozřejmě bylin.

2) Elektrické tělo

Procesy spojené s elektrickými signályakupunkturními dráhami. Tyto mohou být blokované jizvami, mrtvými zuby, tatoos. Jsou zde usídleny také pocity jako vztek, zlost, strach. Na této úrovni fungují ozdravně techniky jako akupunktura, neurální terapie, dechová terapie, emoční uvolnění a smích.

photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
3) Mentální tělo

Toto tělo je spojeno s našimi niternými přesvědčeními, míněním, myšlenkami a vnitřními postoji. Metodami k léčbě mentálního těla jsou např. homeopatie, psychoterapie a psycho-kineziologie.

4) Snové tělo

S tímto tělem jsme spojeni skrze symboly, trans a sny. Je to sídlo našeho podvědomí “No mind”. Pomoci zde může hypnoterapie, šamanismus, Hellingerova systémová terapie (Rodinné konstelace).

5) Duch

Tato poslední úroveň je přístupná pouze nám samým. Je to “tělo”, na které nemá žádná terapeutická intervence vliv. Je to naše spojení s bohem, vesmírem. Zde funguje samouzdravení, modlitba a opravdová meditace.


C/ Zdraví lidé dokáží mnoho záležitostí jednoduše pustit

pexels-photo-26301

Bože, dej mi trpělivost respektovat věci, které nemohu změnit,
dej mi odvahu změnit věci, které změnit mohu,
a moudrost rozlišit jedno od druhého.

Komentáře