Chlorella Pyrenoidosa a Vulgaris

Chlorella Pyrenoidosa a Chlorella Vulgaris

Jak mnozí z vás již na vlastní kůži vyzkoušeli, řasa chlorella může udělat pro naše zdraví opravdu hodně. V tomto krátkém článku bych vám chtěl přiblížit dva nejobvyklejší druhy této jedinečně mikořasy.

O chloreře obecně

Řasy chlorella jsou jednobuněčné sladkovodní mikrořasy. Ze všech živých organizmů na Zemi obsahují nejvíce chlorofylu, rostlinného barviva, teré jim dodává právě jejich zelenou barvu.

Jak na nás působí chlorofyl a další sekundární látky řasy Chlorella?

Zelené barvivo chlorofyl má pro náš organizmus velmi blahodárné účinky a měli bychom jej každý den přijímat s naší potravou. Co v našem těle spolu s ostatními látkami dokáže?pexels-photo-52851

– chlorofyl pomáhá vyvádět z těla těžké toxické kovy především rtuť
– antikarcenogenně
– antimikrobielně
– antioxidativně
– antitromboticky
– moduluje naší imunitu
– protizánětlivě
– snižuje hladinu krevního cukru
– snižuje hladinu krevního cholesterolu
– podoruje trávení
[Watzl B., Leitzmann C. (1999) Bioaktivní látky v potravinách]

Několik obsažených látek v obou řasách

Chlorella Pyrenoidosa
ca. 60% velmi kvalitních rostlinných bílkovin
15% sacharidů
ca. 8% tuku
vláknina

Chlorella Vulgaris
ca. 68% bílkovin
0,9% sacharidů
13% tuku
8,6% vlákniny

Chlorella Vulgaris, kterou v naší rodině používáme již mnoho let, obsahuje podobně jako Pyrenoidosa mnoho Beta karotenu a kyseliny listové, ale také téměř 2x tolik Methioninu a Cysteinu, aminokyselin, které pomáhají s vyváděním těžkých kovů z těla ven (hlavně rtuti). Kromě toho má Ch. vulgaris vysoký obsah kyseliny glutaminové a glycinu a spolu s cysteinem vytváří všechny složky glutathion – látky, která chrání naše buňky před těžkými kovy, a která je dokáže dále detoxikovat.

Dávkování

Kolik řasy každý z nás potřebuje, je velmi individuální. Často záleží na tom, kolik máme v sobě toxických látek. Lidé kteří jsou hodně zatíženi např. těžkými kovy, mají často velmi silné reakce i na malé množství.

Dr. Liutgard Baumeister-Jesch píše ve své knize “Vhledy do světa mikroživin” následující:

Kvůli vysokému obsahu vitamínu B12 potažmo vitamínu A, musí být dávkování na etiketách nastaveno jen na několik málo gramů. Chlorelly může být požito  bez potíží mnohem více. Při detoxikační kůře je zpravidla její množství podstatně vyšší a mělo by být individuálně stanoveno. Častá dávka je cca. 3×20 tablet denně.”

Řasa chlorella je potravina, která by něměla ve vaší domácnosti chybět. Kvůli jejím detoxikačním účinkům je potřaba s ní zacházet opatrně a používat ji v kombinaci s několika dalšími pomocníky jako je např. česnek medvědí a rybí tuk.

O tom ale někdy jindy!

Kvalitní zdroj Chlorelly Vulgaris a Pyrenoidosa najdeš zde:

šipky

HeidelVáš Štěpán

Komentáře