Potřebujeme opravdu detoxikaci?

pexels-photo-2208591Slovo „detoxikace“ dnes slyšíme na každém rohu. Ale víme opravdu co se pod tímto pojmem opravdu skrývá? Je to nějaká speciální dieta nebo časově omezené užívání detoxikačních přípravků?  Zde bychom vám chtěli sdělit naši zkušenost s tím čemu dnes říkáme „celostní detoxikace“.

Než se nám podařilo vyřešit většinu našich zdravotních potíží, prošli jsme velmi komplexní změnou, kterou můžeme nazvat detoxikací. Díky celostní očistě se nám podařilo zbavit se alergií, permanentní únavy, kožních potíží a dopřát našim dětem klidné dětství bez nemocí.

Detoxikace slibuje řešení všech možných zdravotních potíží: chronická únava, nadváha, kožní potíže, alergie, trávicí problémy a další.

Málo kdo má ale představu co to vlastně detoxikace je a proč se tím vůbec zabývat?

Pravidelné detoxikační – očistné kůry – představují pro náš organizmus velkou úlevu. Jedy se nacházejí všude okolo nás – ve vzduchu, ve stravě, ve vodě, v našich bytech a dokonce i v oblečení. S mnoha těmito jedy si naše tělo poradí samo, ale ne se všemi.

Ty, které zůstanou jsou uloženy a mohou dále poškozovat naše buňky, způsobovat chronická onemocnění a vést dokonce i ke vzniku rakoviny. Detoxikační kůra je velmi dobrá prevence. Pomáhá vyloučit nebezpečné jedy z těla ven, podporuje tělu vlastní detoxikační systémy a chrání naše buňky před poškozením toxiny (jedy).

Detox kúra? Lépe dnes než zítra…

Detox je zkratka pro anglické slovo Detoxifikation, což znamená “vyloučení jedů”. Vyloučení jedů z našeho těla je dnes důležitější než kdykoli dříve v naší historii. Poněvadž zprávy jako jsou tyto si přímo podávají kliku ve dveřích:

 • arsen v rýži
 • olovo z průmyslových plynů a keramických glazur
 • kadmium v obilí, v olejnatých semenech a tabákovém kouři
 • rtuť v rybách, mořských plodech a zubních plombách
 • ochranné postřiky (pesticidy) ve všech potravinách
 • dioxin v mase
 • hliník v pitné vodě, ve vzduchu a ve vakcínách
 • plísně v bytech a také v potravinách
 • chemikálie vypařující se z koberců a nábytku
 • léky, které naše tělo také musí vyloučit a které enormně zaměstnávají naše vlastní očistné systémy
  a mnoho dalšího

 

Nárůst toxických látek v našem životním prostředí za posledních 57 let.

zijeme-v-dobe-jedove-001

Zdroj: Prof. Anna Strunecká – přednáška v rámci Českého detox kongresu 2017

Vliv jedů na naše zdraví

Co se děje, když je naše tělo permanentně bombardováno jedy? Začínají se projevovat nemoci způsobené právě vlivem životního prostředí, které ale nejsou jako takové rozpoznány nebo uznány. Jako nemoci způsobené vlivem životního prostředí jsou dnes uznány např.

 • MCS – Mutiple Chemical Sensitivity
 • Chronický únavový syndrom, kterým dnes trpí 2 mladiství ze 100.
 • Někdy je lékaři také uznána fibromyalgie.

pexels-photo-207585Přesto může být každá nemoc způsobená jedy z životního prostředí nebo je její vznik jedy podpořen. Takto může vést např. arsen ke vzniku rakoviny kůže, pesticidy mohou u dětí způsobit ADHS, kadmium může poškodit ledviny a podpořit vznik osteoporózy.
Olovo se pak podílí na zvýšení krevního tlaku, a co se týká rtuti tak je jen velmi málo obrazů nemoci, které by nespouštěla nebo nezesilovala.

Má naše tělo vlastní detox program?

Naše tělo má samozřejmě vlastní mechanizmy k vylučování jedů. Detoxikace je pro naše tělo životně důležitá. Kdyby tomu tak nebylo, pravděpodobně bychom na planetě nebyli příliš dlouho a zahynuli bychom velmi rychle na masivní otravu, pravděpodobně již v prvním roce života. Každý živý organizmus vlastní vysoce efektivní detoxikační metody, které jej chrání před jedy, škodlivinami a usazeninami.

Proč tedy vůbec detoxikovat?

Při množství kolujících jedů (pesticidů, těžkých kovů, léků, radioaktivních prvků a chemikálií) je náš organizmus v mnoha případech absolutně přetížen. Už není prostě pánem situace.

Náš organismus se dnes nemusí vypořádávat pouze s jedy. Nevhodná a nezdravá strava s velkým množstvím cukru a minimem vitálních látek, nedostatek pohybu a stres jsou dnes obvyklé. Důsledkem toho je beztak již oslabený organizmus. Jak by tedy mohl ještě efektivně vyloučit výše uvedené chemikálie?

Samozřejmě se naše tělo snaží vyloučit jedy jak je to jen možné. To se ale na 100% podaří jen ve velmi málo případech. Ještě méně se tělu podaří vyloučit jedy předtím, něž v těle způsobí nějakou škodu. Taková poškození zatěžují tělo dvakrát, neboť pak musí vyvinout velké úsilí, aby vzniklé škody opět opravilo.

A ani tyto opravy se někdy nepodaří úplně a přesně to vede ke změnám na buněčné úrovni, k rakovině a dalším nemocem.

Současně zůstává určité množství jedů v těle – kolik, to je závislé na osobní genetické výbavě každého jednotlivce. Důsledkem může být zpomalený metabolizmus (s tím spojená nadváha) nebo chronické nemoci vedoucí až k rakovině. Mentálním poruchy také nejsou výjimkou.

Toxiny rozpustné v tucích se ukládají a kumulují v tukové tkáni což znamená, že se zde během let může nashromáždit velké množství jedů. Podle některých odborníků jsou tato úložiště spolu-spouštěčem rakoviny prsu, prostaty a leukemie. Tyto druhy rakoviny mají původ v tukové tkáni.

Dnes víme, že pokud jsou v těle přítomny různé toxiny dochází mezi nimi k reakcím, které zvyšují jejich toxicitu. Je velmi složité zjistit, který toxin zapříčinil tu nebo onu reakci. Musíme tedy tělo podpořit v jeho detoxikačním snažení, a hlavně snížit neustálý příliv toxinů do organizmu –  to je podstatou každé detoxikační kůry a zdravého životního stylu.

Jaké je řešení?

Jak je vidět, tak je detoxikace velmi komplexní téma, ve kterém se spojuje mnoho oborů. Po našich několikaletých zkušenostech jsme se rozhodli dát dohromady informace z různých oborů, které nás na naší cestě k vitalitě doprovázely. Informace a motivace jsou základem každého úspěchu.

Rozhodně to není pouze o nějaké speciální a radikální dietě jak se dnes na mnoha místech můžeme dočíst.  Tak jako toxiny společně zvyšují svůj účinek, tak i různé detoxikační a léčebné přístupy a techniky působí efektivně proti tomuto nepříznivému vlivu.

Chtěl bych Tě zde pozvat na živý webinář ve čtvrtek 25.ledna od 20:00, ve kterém s Tebou budu sdílet ty nejdůležitější momenty na cestě ke zdraví a v efektivní detoxikaci.

 1. Ukáži ti hlavní zdroje otravy a jak se jim vyhnout
 2. Efektivní a přírodní cesty, jak toxické kovy detoxikovat
 3. Dostaneš plán důležitých detoxikačních kroků
 4. Budu s tebou sdílet účinné detox recepty a přípravky
 5. a samozřjmě bude i prostor na Tvé osobní dotazy

Na webinář se můžeš přihlásit

>>> zde <<<

 

 

 

Komentáře