Staň se i TY Detox Star ! 1.10. Startujeme cestu ke tvému zdraví.

(Ne)obyčejná tráva a rakovina

Je obyčejná tráva opravdu “obyčejná”?

Divoké byliny naši rodinu provázejí již několik let. V zeleném porostu mě vždy zajímá co neznámého tam objevím, popřípadě co bych asi tak mohl hned slupnout. Léčivých bylin je opravdu mnoho a nedělám si iluze, že bych mohl někdy dojít až na samý konec a poznat vše na první pohled. Ačkoliv koukám na zem opravdu často a i bezděčně, tak mi něco důležitého ušlo. O tom všem co jsme již s Melanií na naší cestě objevili vám řekneme více v naší Celoroční bylinkové škole.

Dr. Joachim Mutter

Dr. Joachim Mutter

Před několika lety jsem na jednom kurzu o divokých bylinách, který jsme pořádali v Jindřichovicích pod Smrkem, prohlásil, že tráva je jaksi na nižším vývojovém stupni než například kopřiva nebo pampeliška. Nedávno jsem našel krátkou zmínku o travinách v knize Dr. Joachima Muttera – “Grün essen” – “Jezte zeleně”. Odstavec se jmenoval “Chcete žít, tak kousejte do trávy”. Kousat do trávy znamená v přeneseném slova smyslu “natáhnout brka”, no prostě zemřít. Tráva má opravdu neuvěřitelnou sílu!!! Zelený ječmen a podobné výrobky jsou vlastně také “jen” tráva.

Nechci zde dělat reklamu žádnému výrobku. Chci tě jen upozornit na to co mi unikalo při hledání léčivek. Byl to ten zelený meziprostor. Byla to TRÁVA.

Co tráva umí?

„Tráva pomáhá při léčbě rakoviny.“  Dr. Joachim Mutter – Univerzitní klinika ve Freiburku

Uvnitř rakovinové buňky dochází ke kvašení při němž vzniká kyselina mléčná. Rakovinové buňky ji pak velmi efektivně vyloučí ven a obalují se jí.

Kyselý plášť je pro náš imunitní systém a některé terapie neproniknutelný. Navíc tento kyselý obal naleptává okolní tkáně a tak se nádory rozrůstají nebo metastázují.

Šťávy z travin jsou schopny narušit kyselý obal a zpřístupnit tak rakovinové buňky efektivním terapiím.

Rakovinové buňky zůstávají uvnitř zásadité, tráva dokáže opět nitro buňky zakyselit.

Tráva obsahuje velké množství chlorofylu. Je to zřejmě proto, že nekvete nijak okatě. Většinu síly posílá do svých zelených listů.

Jakou trávu sbírat?

Sbírejte trávu, která je 6-15 cm vysoká. K tomu se hodí jakýkoliv druh. Tráva roste téměř kdekoliv a to i pod sněhem. Můžete ji přidávat do smoothie nebo odšťavnit. Různé preparáty jsou pro zimní měsíce nebo lidi s obtížným přístupem k přírodě také dobrou alternativou.

Kdo by se chtěl travinami zbývat hlouběji, může se informovat zde. Je to výborný atlas travin. Náš celoroční online kurz je zaměřen na poznávání a zavádění bylin do života, přesně tak, jak jsme si touto cestou prošli i my.

Takže, nyní už není důvodu říkat, že nevíš jaké byliny sbírat. Trávu pozná každý. Důležité je vědět, že žádná z domácích travin není jedovatá.

Ale jak už to bývá, pokud začínáš se zelenými nápoji, začínej pomalu a zkoušej kolik toho tvé tělo ze začátku snese. Detoxikační příznaky přivítej s otevřenou náručí, vše se časem zklidní.

S láskou
Štěpán

Komentáře