Tam venku v lesích a na loukách existuje celý vesmír bylin, který čeká jen na to, až jej objevíš!

Jaké by to bylo, kdybychom Ti řekli, že můžeš jednoduše, rychle a výrazně vylepšit svou stravu, markantně zvýšit

obsah živin a díky tomu se cítit plná/ý sil a chuti do života a nových věcí?

A přitom během roku ušetřit ne stovky, ale tisíce korun? 

Chceš vědět jak se můžeš Ty a Tvá rodina stravovat s divokými bylinami, které jsou všude zdarma, žít život, který je šetrný k přírodě, překypuje hojností a přitom využívat tu nejzdravější potravu, kterou naše země má?

Tak je toto přesně pro Tebe

Milý příteli,
jak již určitě víš s Melanií jsme zastánci a propagátoři udržitelného životního stylu. Upřímný a šetrný vztah k přírodě je pro nás a naše 4 dcery tak samozřejmý jako pro mnoho z vás, kteří jste našli cestu k nám do Síly pro život. 
Dnes a denně se přesvědčujeme o tom, že to co vidíme okolo sebe nacházíme také v nás samých. Jak uvnitř, tak venku. A proto tam kde to jde si nastavujeme ty nejvyšší a nejušlechtilejší cíle jak pomoci naší matce Zemi.

Jsme hluboce přesvědčeni o tom, že divoká plnohodnotná strava je něčím co uvnitř nás pracuje na zlepšení toho, co vidíme okolo sebe.

Pokud to cítíš stejně jako my, tak jsi tu u nás opravdu správně.

Možná, že jsi zrovna na tomto místě:

 • sbíráš už divoké byliny a mixuješ si zelená smoothie, ale chybí Ti hlubší vhled do bylinkového světa?
 • Stále tam venku narážíš na byliny, které ještě neznáš a jsi si nejistý/á zda je vše správně?
 • Nebo jsi na úplném začátku, jen cítíš velkou fascinaci, kterou divoká strava okolo sebe vyzařuje, ale chybí Ti to správné know how?
 • Možná sem a tam nasbíráš něco zeleného, ale chybí Ti potřebné informace a motivace k tomu, integrovat byliny do tvého života a to CELOROČNĚ?
 • Při řešení svých zdravotních problémů jsi vyzkoušel/a již mnoho terapií a stravovacích režimů a stále nepřichází ten vysněný a očekávaný průlom?
 • Nebo prostě cítíš, že nastal čas k opravdové změně?

Pokud ano, tak jsi tu správně a my Tě srdečně zveme do

Velké celoroční ONLINE

Bylinkové školy Síly pro život

12dílný onlinekurz pro začátečníky i pokročilé, ve kterém se společně s námi naučíš vše o stravě, která roste ve Tvé zahradě nebo ve volné přírodě a čeká jen na to, až ji objevíš!

Co Tě v Bylinkové škole čeká?

Březen: Začínáme pěkně z gruntu

Jak je to s naší dnešní stravou? Proč jsou divoké byliny ideální variantou? Jak správně začít a praktické tipy ke sběru bylin.

Duben: Divoké byliny a detox

očistný měsíc. Poznej s námi ty nejúčinnější detoxikační byliny a nauč se je cíleně používat pro detoxikaci organizmu.

Květen: Jedlé stromy, poklady z lesa

je na čase pozvednout zrak vzhůru a objevit bohatství stromů a lesů. Vydáme se spolu na návštěvu klidných a mocných přátel.

Červen - Smoothie a šťávy - zelené životabudiče

V zelené barvě smoothie a čerstvých šťáv je skryta neobyčejná síla. Jak správně připravovat zelené životabudiče a šťávy je červnovým tématem.

Červenec: Pesto a bylinkové oleje

Nauč se správně připravit pesta a oleje, které nejen že dodají každému jídlu něco navíc, ale jsou ideální možností konzervace bylin na zimu.

Srpen - Divoké plody - více než lahodnost

Pojď s námi do lesů. I v nich najdeme mnoho zapomenutých keřů a stromů, které nám dávají vynikající plody, jenž v mnohém předčí běžné ovoce.

Září: Domácí bylinkové soli

Nauč se připravovat různé varianty bylinkových solí, které se hodí k dochucení Tvých jídel a nebo i jako dárek pro přátele.

Říjen: Konzervace a přípravy na zimu

Nasbíráme spolu divoká semínka, byliny a plody a připravíme si zásoby na zimu.

Listopad: Divoké byliny pro ženy

Jsou situace, ve kterých potřebujeme podporu přírody. V lispoadu se věnujeme bylinám v těhotenství, v době kojení a klimakteriu.

Prosinec: Vykuřování - spojení s našimi kořeny

Ukážeme Ti jak můžeš u sebe doma provádět vykuřovací rituály s místními bylinami a pryskyřicemi a díky tomu navázat spojení s našimi předky.

Leden: Fermentace - vyrob si své vlastní superpotraviny

Existují další potraviny, které jsou stejně hodnotné jako divoké byliny. Naučíme Tě připravovat kombinace fermentů a divokých bylin, které jsou naprosto geniální.

Únor: Klíčky - malé elektrárny z Tvého parapetu

I klíčky překypují životní energií. Spojíme-li je s divokoustravou vyhne se nám chřipka na míle daleko a budeme celou zimu sršet energií.

Kolik celoroční bylinková  škola stojí?

14 000 Kč nebo 560 EUR

O Melanii a Štěpánovi

Již přes 3 roky pro Vás tvoříme Sílu pro život, kde pomáháme jednotlivcům a rodinám ke zlepšení zdraví, posílení imunity a v detoxikaci. To vše v pevném kontaktu s přírodou. Divoké byliny zde hrají klíčovou roli a jsou u nás doma na talíři nebo v mixéru téměř každý den.

Vedle Youtube kanálu a facebooku pro vás tvoříme online výukové programy a konference (Detox kongres). Píšeme pro Vás "Divoké kuchařky".

Naší vizí je nadchnout pro divokou stravu co možná nejvíce z nás. Jsme přesvědčeni o tom, že je to vstupenka nejen ke zdraví, vitalitě a silné imunitě, ale také k vnitřní svobodě!

S láskou a úctou Vaši

Štěpán a Melanie

Co jsme ještě všechno do školy přibalili?

 • Každý měsíc jsme věnovali jednomu speciálnímu tématu (viz. výše)
  k příslušnému tématu Tě očekává několik video lekcí, včetně podrobných informací, praktických tipů a návodů
 • Každý měsíc rozšíříme Tvůj repertoár divokých bylin
  ke každé bylině Ti dáme video popis, ve kterém se zaměřujeme na 100% rozpoznání. Samozřejmě dostaneš všechny byliny i jako PDF soubor k vytištění.
 • Praktický sběrový kalendář
  Vědět co a kdy sbírat je základem úspěchu. Pro každý měsíc jsme připravili seznam bylin, které jsou "na řadě".
 • Měsíční check list
  V případě, že se chceš divoce stravovat po celý rok, je zapotřebí dělat včas zásoby. K tomu Ti výtečně poslouží náš seznam k odháčkování. Najdeš v něm kdy je nejlepší doba ke sběru semen, fermentaci a konzervování
 • Pomoc při sebeuzdravení
  Ke každé bylině Ti samozřejmě dáme popis jejích léčivých účinků a jak ji můžeš využít v rámci lidového léčitelství pro své zdraví.
 • Podpůrná FB skupina
  Není nic smutnějšího, když se člověk vydá na vlastní cestu a jeho okolí začně ho začně brzdit. Přesně pro tento případ jsme vytvořili facebookovou skupinu, ve které najdeš podporu a můžeš se spojit s lidmi, kteří jsou na tom podobně. Pevně věříme, že mohou vzniknout i přátelství mimo internet 💕

14 000 Kč nebo 560 EUR

Jak Onlinekurz Bylinková škola funguje?

 • Okamžitě po přihlášení
  Ti pošleme přístupové údaje do členské sekce.
 • Na všechna videa se můžeš podívat a čerpat z nich informace a inspirace kdykoliv a kdekoli budeš chtít
  K celému obsahu Bylinkové školy máš doživotní a neomezený přístup. Všechna videa mohou být přehrávána na všech obvyklých zařízeních (PC, laptop, iPad, tablet a chytrý telefon- pokud je nainstalován potřebný software)
 • Samozřejmě si vše můžeš poslechnout na cestách také jako mp3
  Všechny lekce jsou k dispozici i v audio formátu mp3.

Bonusy bylinkové školy

BONUS 1. Všechny materiály ke stažení

Do svého PC si můžeš stáhnout a následně vytisknout včechny materiály. Budeš tak mít po ruce výbavu pro lepší orientaci v divokých bylinách.

BONUS 2. Uzavřená Facebooková skupina

dostaneš přístup do uzavřené skupiny "Bylinkové školy", ve které se můžeš propojit s ostatními účastníky kurzu a povyměňovat si své zkušenosti. Je to vynikající možnost motivace. Je také velmi pravděpodobné, že ve Tvém okolí bydlí někdo podobně naladěný, se kým se pak můžeš osobně setkat. Tato skupina opravdu JEDE!!!

BONUS 3 Audio-nahrávky

Celý obsah kurzu si máš možnost poslechnout také jako mp3. Je to vynikající možnost učení se na cestách do práce nebo i jinam.

Bonus 4

+ originální rozhovor s Andrejem Maťkem z Detox kongresu 2016

Andrej je úžasný motivátor a propagátor živé stravy na Slovensku. Jeho energie je naprosto nakažlivá a Ty máš možnost nechat se jí nyní nechat inspirovat!

Nákup bez rizika

Je pro nás velmi důležité, aby ses u nás cítil/a dobře. Proto dáváme na Tvůj nákup u nás bezpodmínečnou 30 denní garanci vrácení peněz a to bez zbytečného protahování.  Š&M

Díky vaší Bylinkové škole cítím ve svém životě opět radost. Pokaždé když najdu novou bylinu raduji se jako malá holka. Nejvíce co mě nadchlo. Bylo sbírat kopřivu a její semínka. Všechna ta titěrná práce mě uklidňovala. Smichat s medem od mistnich včel. Namazaný na domácí chléb, který konečně peču díky Vám, protože tak krásné a konkrétní video mě okamžitě nakoplo k činu. Prostě delikátní. Ještě jediná maličkost a přitom tak zásadní je mixer. Bohužel na ten si počkám ještě zhruba měsíc a pak už budu moct dělat smoothie jak se mi zachce. A jiné dobroty z Vasich receptů. Vím, že se ještě rozvinu ve sběru a chutich. Proto chci poděkovat za Váš kurz, nápady, zkušenosti, recepty, hlavně akčnost. Také jak úžasnou rodinu máte. Je to radost se na Vás dívat. Jakmile to bude možné ještě bych si doplnila znalosti o jiná odvětví a to lesní bylinky, kliceni, fermentace tu jsem zkusila, ale asi to nebylo to pravé. Ani totiž nevím jak to má správně chutnat. 😉 Mějte se báječně.
Zuzana

Časté otázky

 • 1
  Mohu uhradit kurz na splátky?
  Ano, kurz jsme koncipovali tak, aby si jej mohl každý dopřát a vnést do svého života nový, energický impulz.
 • 2
  Je kurz vhodný i pro mě, když mám již vaše Divoké kuchařky?
  Jsme přesvědčeni o tom, že ano. V kurzu je shrnuto 50 bylin, podrobné informace v PDF a ve videích. Prostě vše, co se do knížek nevešlo.
 • 3
  Co když zjistím, že kurz není nic pro mě.
  I to se může stát. Máš možnost z programu vystoupit ve 30 denní lhůtě. Nebudme Tě pronásledovat otázkami a přesvědčováním. Veškeré riziko bereme na svá bedra.
 • 4
  Když nebudu něco vědět, budu se mít kde zepetat?
  Ano, přesně proto jsme vytvořili uzavřenou FB skupinu, ve které si můžeme navzájem radit, motivovat a inspirovat. Díky aktivní skupině lidí na stejné vlně máš možnost získat informace, které Ti zrovna chybí a nebo být pomocí ostatním v jejich hledání.
 • 5
  Budu mít přístup k celému programu i po skončení roku?
  Ano, samozřejmě. Celý obsah kurzu a přístup do podpůrné facebookové skupiny máš již napořád
 • 6
  Mám oslabené trávění a nevím, zda budu divokou stravu dobře snášet.
  Proč naše trávení dobře nefunguje může mít původ v nevhodné, na živiny chudé stravě a celkové toxické zátěži těla. Pokud dáš svému tělu čas, budeš postupovat podle rad uvedených ve škole, Tvé tělo bude mít šanci navyknout si na nové a postupně se zregenerovat.
 • 7
  Dozvím se dostatek nových informací, když už mám bylinkářské zkušenosti?
  V každém měsíci najdeš lekce, týkající se divoké stravy, které jsme ještě nikde nepublikovali. Čeká Tě 50 známých i méně známých bylin a ke každé z nich nový divoký recept. Navíc jsme přidali lekce o tajuplnosti vykuřování a divokých klíčcích.
 • 8
  Potřebuji k účasti ve škole Facebook?
  Ne, to není nutné. I když jsme toho názoru, že skrze propojení právě na facebooku, můžeš načerpat další informace a najít i přátele v opravdovém světě.

Co říkají žáci bylinkové školy?

Chci poděkovat za příliv inspirace z vašich videí v Bylinkové škole 🙂 Díky vám jsme u nás na zahradě objevili úžasné nové bylinky :-)) Zelené smoothie si dělám denně k snídani už asi 3 týdny (na podzim jsem si podle vás udělala kopřivový prášek). Místo banánu do něj dávám kousek avokáda. Většinou vydržím nejíst až do oběda, někdy ale ne a dám si nějakou obilnou kaši. Díky!
Jana
Ahoj Štěpáne, moc děkuji za pomoc. Dal jsi mi naději, jak píšeš ...kůže se může obnovit. Pít zelené nápoje budu dál, a i po tak krátké době pití, cítím, jak mám více energie. Vždy, kol..20 h, mám pnutí - vzplanutí kůže pouze na nose..trochu více červenám, ale po 2 až 3 hod..mi to mizí. Plet vypadá jako trochu opálená , a mizí mi kruhy pod očima...musela jsem se o toto podělit.
Jitka
Ahoj Štěpáne a Melanie, ve škole se mi moc líbí, letos jsem začal dělat zelené smoothie a bylinky dávat do sálátů. Z neduhů se mi výrazně zlepšil nízký tlak a únava, které u mě způsobovaly ve volném čase nečinnost a z toho plynoucí špatnou náladu, teď po práci zvládám i jiné věci než odpočinek, třeba sbírat bylinky 🙂
David
Paráda. Tohle jsem přesně potřebovala. Přála jsem si znát víc konkrétních bylinek, obohatit tak naší stravu zdravě (zas ať to nějak neovlivní rozpočet) a ještě zapojit děti. Moc rádi připravují vílám salátky. Tak co když teď natrhané přidají do našeho jídla? Naše zdraví bylo teď vachrlatý, ale všemožný doplňky stravy jsou tak drahý. Super, že v online škole bylinek nás Štěpán s Melanii provází pomalu vším důležitým, člověk se necítí zahlcen (a neodradí ho množství hned na začátku), může otevřít oči a sbírat hned a obohatit kuchyň o zajímavé recepty. Jsem fakt nadšená. Díky za tipy, které se hodí i pro velkou rodinu s dětmi. Moc dobře to chutná 👍🙏🏻
Martina
Milá Melánie a milý Štěpáne, Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat a to velmi za Váš online kurz Bylinkové školy. Tím jsem začala a nyní pokračuji dále ve svém vývoji. Pěstováním svých krásných z láskou pokladů ale což je hlavní pokladů na své zahrádce a okolí. Prostě nádhera. Ještě naskočit na fermentaci aj. Naplno. Prostě využít vše se vším všudy a to jest za Vaše skvělé nápady ohledně receptů na divokou stravu také si vyrábět svá rostlinná mléka atd. Prostě miluju život 😉😘 Přeji Vám spousty lásky, radosti, hojnosti, zdraví prostě celý tenhle balíček najednou ať je pořád s Vámi. Mějte se krásně❤️
Zuzka

A jak se nyní rozhodneš?