3 věci, které do úst NEPATŘÍ

Všichni chceme zůstat zdraví a vitální do vysokého věku. Snažíme se sportovat, držíme různé diety a meditujeme. Všechny tyto aktivity jsou důležité a přispívají k udržení, regeneraci nebo obnovení zdraví. 

Co ale dělat, když se i přes naší snahu NIC neděje? Když nás stále trápí bolesti, vyrážky, únava a nebo i deprese? Odpověď ti možná poskytne tento článek. 

Naše ústní dutina není jen otvorem skrze který přichází potrava a který udržujeme v čistotě různými metodami. Je to místo, ve kterém máme nejvíce nervů v našem těle, ale také velmi mnoho bakterií. Opravdu záleží na tom, aby byla ústní dutina zdravá a “neotravovala” 24 / 7 / 365 naše tělo. 

Co tedy do našich úst rozhodně nepaří? 

1. Každodenní “péče” pastami s fluoridem

O fluoridu se stále ještě dočteme, že přispívá k redukci zubního kazu. Ano, fluorid pomáhá v transportu vápníku do dentinu. Problematické je to, že se tím naše zuby stávají křehčí a mohou paradoxně vykazovat vyšší kazivost. Navíc fluorid neskočí jen v našich ústech. Skrze trávicí trakt a také citlivou hranici okolo každého zubu (dáseň) se dostává do celého těla a přispívá ke vzniku mnoha dalších chorob jako jsou dysfunkce štítné žlázy, osteoporóza a rakovina. V každé zemi, kde se přidává fluorid do pitné vody je nebo byl pozorován silný nástup nádorových onemocnění. 

Fluorid v zubních pastách je nebezpečný!

2. Kovy

Naše dnešní zubní lékařství je plné kovů. Zlato na korunky, titan na implantáty, amalgám na zubní výplně. Zde je důležité vědět, že se jedná vždy o slitiny, nebo volné “pasty” v případě amalgámu. Ionty kovů se pomalu uvolňují do našeho organizmu a mohou vyvolávat matoucí signály pro náš imunitní systém, který pak začíná pracovat “proti” nám. Autoimunitní nemoci mají vždy spojitost s otravou těla toxickými kovy. Proto doporučujeme provést profesionální odstranění amalgámových plomb a následný detox a očistu organizmu od toxické rtuti.

Ionty kovů nejsou ale jediným problémem. Mezi plombami, korunkami a implantáty dochází k měřitelným elektrickým proudům, které dráždí náš citlivý nervový systém. Jak je to možné? Naše sliny jsou totiž ideálním elektrolytem, který vodí elektrické napětí. Ve spojení s vysokofrekvenčním zářením např. z mobilů nebo WIFI je to opravdu nepříznivá kombinace. 

Zubní elektrogalvanizmus

3. Umrtvené zuby, vyplněné kanálky

Hlavním cílem zubaře je udržet chrup v dobrém technickém a mechanickém pořádku. Pokud nás v ústech nic nebolí a my máme přeci jen zdravotní potíže, zřídka to našeho zubaře zajímá.

Proč? Protože mrtvé zuby nebolí. Jsou zbaveny pulpy (inzerovaný vnitřek zubu). Takže i když by v zubu nebo okolo něj vznikl zánět, ani o tom nevíme – protože to prostě nebolí. 

Co ale dnes díky Dr. Westonu Pricovi víme, že záněty a bakterie okolo umrtvených zubů mohou způsobit mnoho závažných zdravotních problémů v celém těle.

Dr. Weston Price implantoval mrtvé a desinfikované zuby pacientů kteří trpěli např. artrózou pokusným králíkům pod kůži. Tito citliví tvorové během několika dnů vykazovali stejné symptomy jako původní majitel zubu – tedy artrózy. 

Problém je v tom, že zub je vlastně děravý. Mikroskopické dentinové kanálky mohou být, poskládáme-li je za sebe, dlouhé až 1 km! Všude tam se zdržují bakterie. Když nám zubař čistí kanálek a tvrdí, že zub je nyní čistý a bez bakterií tak bohužel nemluví pravdu. 

Musíme si to představit takto: každý zdravý zub se neustále čistí, proplachuje a udržuje svou vlastní bakteriální rovnováhu. Jakmile tento proces ustane, identifikuje jej naše tělo jako cizorodý prvek a začne jej rozkládat. K tomu používá zánět. Přitom vznikají jedy jako je thioeter, mercaptan a kadaverin. V takových místech se rády zdržují různé patogenní bakterie jako např. borelióza. 

Pokud se vytvoří zánět, který zasáhne i čelistní kost (v odborné literatuře se takový zánět nazývá NICO – osteonecrosis) má to nevyhnutelný vliv na celý organizmus. Skrze naší lymfu a krev se toxiny roznášejí do celého těla a způsobují symptomy daleko od našich úst. Proto i zde platí: cílený detox a očista těla.

Chronické záněty často nebolí a přesto jsou nebezpečné

Proto je důležité pravidelně kontrolovat stav avitálních/mrtvých zubů pomocí zubního 3D tomografu nebo se s nimi prostě rozloučit a nahradit je keramickým implantátem. 

Ano, i tato možnost dnes existuje a v moderním celostním lékařství hraje zásadní roli. Sám to vnímám to jako zásadní prevenci všech dnešních závažných chorob. 

Přeji vám vše dobré! Váš Štěpán

P.S.

Máte-li chuť dozvědět se o celostní péči o zuby informace, které jen tak nenajdete, tak mám pro vás jedno skvělé video s Marií Kageaki jako dárek zde >>>

>>> Podívat se na video <<<

Komentáře