4 důvody proč se zabývat vlastním zdravím

4 důvody proč je dobré zabývat se svým zdravím

Zdraví je něco, co je nám dáno. Někdy až příliš pozdě oceníme jeho pravou hodnotu. Tento mini článek je věnován, v mých očích opravdové prevenci. Rád bych ti tu nastínil několik důvodů proč je to tak důležité – starat se o své zdraví.

Prvním důvodem je sebeláska.
Ne nějaká narcistická láska, závislá na nejmoderněších maskách, které si nasazujeme každé ráno, abychom skryly svá vnitřní zranění. Důvodem je upřímný vztah k sobě samému, upřímný  vztah ke svému tělu. V ten moment, kdy se začeš lépe poznávat, si začneš lépe rozumět. Začneš rozumět tomu proč jsi zrovna takový a co tady na Zemi děláš. A když se lépe poznáš přestaneš si ubližovat.

Je o dost těžší ubližovat někomu koho znáš.

Druhým důvodem je zodpovědnost vůči druhým.
Často slyším: „…. jó tělo to musí jít do hrobu zhuntovaný, ještě jednoho frťana a gulášek pane vrchní…” nebo  “…co bych vypínal ten mobil, vždyť to neslyším, jak vysílá…” Jenže všeho do času. Každý organizmus a nejen lidský, vykazuje určitou toleranční hranici než to vzdá. Je jako sud, do kterého celý život hážeme věci a jednoho dne je sud plný a poslední kapka ho nechá přetéci. Pak je už pozdě na prevenci.

A co ti druzí??? Většinou jsou to tvoji blízcí, kteří se o tebe musí starat. A ještě poslední věc:

…jak mohou tvoje děti prospívat, kydž jseš sám tak na huntě???

Už jsi o tom někdy přemýšlel?

Třetím důvodem je zodpovědnost vůči planetě.
Nikdy v minulosti jsme nebyli tak odtržení od přírody a od našich kořenů jako nyní. Na svět se díváme skrze různé appy, přírodu vidíme už jen na obrazovce. Přestali jsme ji cítit a vnímat všemi smysly. Každá změna teploty větší jak 2°C v nás vyvolává nevoli. Jakmile vyjde slunce nebo spíše jakmile mu letadla dovolí vyjít, nasazujeme si sluneční brýle. Divné? Ale je to realita, my už planetu necítíme a přitom bychom bez ní nemohli existovat. A právě proto nemáme vůbec žádný problém ji tak devastovat a znásilňovat. Dává ti to smysl? Zase ubližujeme někomu, koho neznáme (naší matce Zemi).

Čtvrtým důvodem je očividnost toho co se děje.
Chronické choroby, rakoviny a projevy autizmu u dětí rostou geometrickou řadou. Jen velmi malé procento dětí se rodí bez nějaké vrozené vady. Nějakou tu alergii mají už všichni, takže je to už normální! Lékaři otevřeně hovoří o tom, že antibiotika ztrácejí svou účinnost. Syndromy chronické únavy, tzv. vyhoření  (Burn out) má dnes téměř každý pracující okolo 50ti let.

A to je jen malý výběr. Vidíš to také? Ne? Tak zapoj selský rozum a koukni se jak se naše prostředí změnilo: na každém domě je vysílač, každý má minimálně jeden mobil, potraviny, které kupuješ v supermarketu nikdy neviděli půdu, a když ano tak napumpovanou roundupem, děti chodí do škol a papouškují nesmysly, ketré nikdo nepotřebuje, v ústech nosíme tolik rtuti, že by to zabilo vola a letadla na nás sypou nanonizovaný hliník, barium a stroncium, aby se nám ta naše planeta moc neohřála. Vidíš to teď? Ten příšerný nesmysl?

Jak říká můj kamarád Martin Dušek: to nedává fištróna?

Nevěš hlavu!!! Když začneme u sebe tak se změní celý svět…..jen nás musí být dost!

Tvůj Štěpán a Melanie s dětmi

Komentáře