Olejová ústní kůra – krok za krokem 2.díl

Olejová ústní kůra pomáhá při mnoha potížích
Zde je – jistě ne úplný – seznam potíží, které olejová kůra může pozitivně ovlivnit (část z nich je založena pouze na zkušenostech):

– záněty dásní a paradontózasrdce
– bolesti zubů
– ústní zápach
– sucho v ústech
– popraskané rty
– bolesti hlavy
– bronchitida a chřipkové infekce
– žaludeční vředy a záněty žaludeční sliznice
– onemocnění trávicího traktu
– srdeční onemocnění
– onemocnění krve
– choroby jater a ledvin
– trombóza
– chronická nespavost
– ekzémy, akné, lupenka
– ženské potíže

Olejová ústní kůra – krok za krokem

Olejové kůře by mělo předcházet vyčištění jazyka. Tento krok můžete zahrnout do každodenního raního rituálu.

1. krok: Vyčištění jazyka

Při očistě jazyka je potah jazyka řádně odstraněn. Můžete použít speciální ayurvédskou škrabku nebo obyčejnou lžičku a hladkým okrajem. Jazyk se tímto očistí a získá svou původní růžovou barvu. Dále se tímto krokem redukuje ústní pach a vnímání chutí je opět citlivé.

Ještě důležitější je z pohledu čísnké medicícny fakt, že odstraníte potah z jazykových reflexních zón. Stejně jako na chodidlech je jazyk rozdělen na zóny přiřazené ke konkrétním orgánům:

Na špičce jazyka je lokalizováno srdce. Až ke kořenu jazyka následují plíce, slezina, žaludek, močový měchýř a úplně vzadu pak ledviny. Vpravo od reflexní zóny žaludku je umístěna reflexní zóna jater, vlevo od žaludku je pak zóna žlučníku. Vpravo od močového měchýře a ledvin leží zóna tlustého střeva, vlevo je pak tenké střevo.

Po vyčištění jazyka může olej lépe stimulovat přes všechny tyto zóny zažívací systém a všechny ostatní orgány a jejich detoxikační procesy.

2. krok: Srkání oleje – strart

Pokud nosíte v ústech protézy, měli byste je před tímto krokem vyjmout z úst.

Vemte do úst jednu polévkovou lžíci, sezamového, kokosového nebo slunečnicového oleje v BIO kvalitě! Toto provádějte bezprostředně potom co vstanete a na lačný žaludek. Před kůrou nepijte ani vodu.

Při paradotóze, potížemi s plísněmi v ústech nebo dalšími ústními infekcemi, přidejte k oleji grapefruitový výtažek.

3. krok: olejem proplachujte, srkejte, cucejte a prohánějte jej v ústech

Podržte olej 15, v ideálním případě až 20 minut v ústech a pohybujte jím sem a tam. Držte olej v ústech stále v pohybu. Prohánějte jej i mezi vašimi zuby.

Po čas kůry můžete vložit vždy malou přestávku, aby se olej dobře rozlil do všech zákoutí úst a tam léčivě působil.

V žádném případě nezaklánějte hlavu dozadu ke kloktání. Dávejte pozor abyste nic z tekutiny nespolkli. V  oleji jsou nyní bakterie a jedy, kterých se chcete zbavit.

Pokud pocítíte svalovou křeč v oblasti tváří – možná z důvodu překyselení vašich tváří a čelistních svalů – je to známka toho, že tento krok provádíte s přílišným nasazením. Pokuste se s olejem v ústech pohybovat uvolněněji.

4. krok: olej vyplivněte

Ke konci olejové kůry se směs oleje se slinami ve vašich ústech promění v bílou tekutinu. Nyní můžete olej vyplivnout.

Tekutinu vyplivněte do papírového kapesníku a vyhoďte jej do koše, aby se bakterie a toxiny nedostali vodního koloběhu.

Následně si několikrát vypláchněte ústa teplou vodou a tekutinu vždy znovu vyplivněte.

vodopádPokud během kůry něco z oleje spolknete nebo musíte z nějakého důvodu před uplynutím 20ti minut olej vyplivnout – třeba proto, že jsou vaše ústa příliš plná – pak olej v klidu vyplivněte a vemte si na zbytek času ještě jednu lžíci čerstvého oleje.

5. krok: vyčistěte si zuby

Po celé kůře si důkladně vyčistěte zuby.  – nejlépe jemnou ayurvédskou nebo zásaditou zubní pastou.

Při ústních plísních nebo chřipkové infekci se doporučuje vydezinfikovat kartáček extraktem z grapefruitu nebo peroxidem vodíku, abyste se vlastním kartáčkem opětovně nenakazili.

6. krok : optimalizujte ústní pH
Nakonec vemte do úst velmi malé nožství mořského korálu Sango (na špičku nože) a nechte prášek pomalu rozpustit. Už toto malé množství normalizuje pH ve vašich ústech.

Antibakteriální a detoxikační účinky olejové kůry nejsou samozřejmě nijak omezeny pokud na jejím konci mořský korál nepoužijete.

Mořský korál Sango je dobré použít především tehdy, je li potřeba normalizovat pH v ústní dutině. Toto se dporučuje v případě, že se poměr mezi zásadami a kyselinami v ústech dostal mimo normál a je potřeba jej opět upravit (např. zvýšená kazivost zubů, problémy s dásněmi, při zubním kameni atd.).

Poslední díl k Vám přijde s dalšími novinkami.

 

Komentáře