Neplodnost a jak na ni?

Celých 15% párů v Evropě je nedobrovolně bezdětných. Pro mnoho postižených je jedinou šancí umělé oplodnění. Hledání důvodů, které stojí za neplodností zaměstnává odborníky po celém světě. Celostní pohled na neplodnost, jak u žen tak i u mužů, může přinést nový pohled a naději. 

Byly doby, kdy stačilo, aby se muž podíval na ženu a ta byla v tu ránu v jiném stavu. Ale časy se mění a reprodukční kliniky raší jako houby po dešti. Stále více párů hledá pomoc při svém přání stát se rodiči v umělém oplodnění. Jistě byly minulosti doby, kdy to s lidským rodem nevypadalo dobře, ale pravděpodobně nikdy nebylo tolik párů, které nejsou schopny přirozeně počít, jako dnes. 

Možná jste jedním z nich a nebo nyní plánujete založit rodinu a chcete, aby váš potomek rostl a prospíval jak nejlépe to jen jde. Zde vám chceme nastínit několik faktorů, které je dobré zohlednit během těhotenství a nebo ještě lépe, začít s prevencí dostatečně dlouho předtím, než se začnete o miminko snažit. 

Nejen naše psychické rozpoložení zde hrají roli, ale také faktory našeho životního prostředí je nutné brát v potaz. Pojďme tedy na to.

1. Elektrosmog

Podle Dr. Joachima Muttera čelíme v současné době největšímu zamoření našeho životního prostředí vůbec. 3G, 4G a brzy 5G, vysokofrekvenční vlny, které již několik desítek let ovlivňují naše těla. Dnes máme k dispozici velké množství studií prokazujících, že toto záření ovlivňuje mnoho tělesných funkcí včetně naší DNA. 

V případě, že nosíme mobilní telefon stále na těle, je zde velká šance, že naše schopnost  reprodukce klesne natolik, že budeme neplodní. Je prokázáno, že se spermie pod vlivem elektrosmogu pohybují podstatně pomaleji. To vede k tomu, že to prostě k vajíčku nezvládnou. Mužská varlata jsou externím orgánem a tudíž jsou citlivější vůči záření než ženské vaječníky. Ozářené spermie vykazují podstatně více DNA mutací než spermie, které jsou v klidu.   

Tip: chcete-li se stát rodiči, nenoste mobilní zařízení na těle. Telefonujte pouze v hlasitém módu a to možná co nejméně. Z domácnosti odstraňte DECT telefony (bezdrátové). Na noc vypínejte všechny elektrické spotřebiče (WIFI, Babyphony, Mobily) a v ložnici i pojistky. Klid na spánek je podstatný pro regeneraci.

2. Bio strava bez glyfosátu a další zemědělské chemie

“If you eat seedless, you become seedless” – Jíte-li potravu bez semen, budete bez semen. Jak jistě víte, je naše potrava stále více “ochraňována” a modifikována. Chemikálie, které na ní zůstávají v podobě reziduí zemědělské chemie, do nás vcházejí a blokují mnoho životních funkcí těla včetně reprodukce. Společně s toxickými kovy vytvářejí jedovatý koktejl, který je velmi složité identifikovat. Každá toxická zátěž zaměstnává naše tělo, které se nemůže dostatečně věnovat rozmnožování. 

Tip: Jezte BIO potraviny a redukujte tak svou každodenní zátěž toxinů ze zemědělství. 

3. Dostatečný přísun živin

Divoké bylinky – zdroj vitálních látek

Živiny, vitální látky, vitamíny, minerály, stopové prvky, mastné kyseliny, sekundární rostlinné látky – to je to, co nám v dnešní době chybí nejvíce. Jestliže se stravujete BIO potravinami, děláte pro své zdraví více než většina populace. Jakmile připojíte vhodné doplňky stravy nebo super-potraviny (potraviny vykazující nadprůměrný obsah živin), začne se vaše tělo opravovat samo. Bez živin to ale určitě nepůjde. 

Hlavní vitamíny, minerály a látky podporující otěhotnění a průběh těhotenství: 

Vitamíny skupiny B1, B2, B3, B6, B12, vitamín D, selén, zinek, jód, kyselina listová, vitamín C, železo, chrom, omega 3 mastné kyseliny DHA a EPA, vápník a hořčík. 

Tip: Oba partneři by měli dostatečně dlouho před otěhotněním navýšit ve stravě tyto látky. Buďto v podobě vhodných doplňků a nebo v podobě divokých bylin, listů stromů a plodů – tyto vykazují největší koncentrace všech důležitých živin ze všech potravin, které máme k dispozici. Více o divokých bylinách. 

4. Amalgám a další toxické kovy

Neplodnost a amalgám

Amalgám patří bezesporu k hlavním zdrojům toxinů v našem těle. Rtuť, stříbro, měď a další toxické kovy jsou známy tím, že se v našem těle hromadí a to hlavně v mikrobiomu sliznic. V těchto zamořených oblastech dochází k bakteriální nerovnováze. Zde je potřeba vědět, že bakterie, žijí prostě všude, na všech místech našeho těla. Jakmile jsou rušeny ve svém množení, dochází k nemoci. Pro otěhotnění musí být mikrobiom sliznic v pořádku.

Dalším vlivem otravy toxickými kovy je chudnutí těla na esenciální živiny jako je např. zinek. Bez zinku nemohou spermie dobře fungovat. 

Tip: Ještě před otěhotněním detoxikujte. Oba partneři by měli podstoupit odborné odstranění amalgámových plomb a následnou několikaměsíční detoxikaci.  Nenechávejte se před a během těhotenství očkovat. Vakcíny obsahují toxický hliník a thymerosal (Hg). 

5. Zdravá domácnost

Neplodnost a toxická domácnost

Dnes trávíme v uzavřených prostorách tolik času jako nikdy v minulosti. Naše babičky by jen kroutily hlavou a zřejmě by to ani nevydržely. 

Proto je tak důležité, jaké prostředí to je. Dnes se obklopujeme z nevědomosti nebo z pohodlnosti věcmi, které nás otravují. Naše domácnost je plná plastů, chemie, nábytku ze kterého se neustále odpařují jedovaté výpary, nátěry, které poskytují příbytek toxickým plísním, matrace, které jsou plné mikrobů. 

I toto je nutné brát v potaz, chceme-li přivést na svět zdravé potomstvo. 

Tip: v domácnosti používejte pouze ekologické čistící prostředky. Při renovaci bytu nebo domu sáhněte po přírodních materiálech jako je vápno nebo jíl. Dbejte na to, aby se z vašeho nábytku neodpařoval formaldehyd a výpary z impregnace proti hoření.

Jak začít?

Možná se nyní ptáte, kde tedy nejlépe začít? Začněte tam, kde je to pro vás nejjednodušší. Tam, kde budete cítit nejrychlejší úspěch. Strava je většinou velmi dobrým začátkem. 

Je zde jediná výjimka chcete-li začít u detoxikace: jste-li již v průběhu těhotenství je přízně zakázáno manipulovat s amalgámovými plombami (vkládat, odvrtávat a čistit). Dochází tak k velké expozici rtuti, která může poškodit zdraví miminka. 

Přejeme krásné dny a mnoho úspěchů při zavádění těchto změn do života. 

Váš Štěpán

Zdroje:

Dr. Joachim Mutter – Gesund statt chronisch krank (Fit fürs Leben 2009)

Dr. Dietrich Klinghardt – Die biologische behandlung der Lyme borreliose (INK)

Komentáře