Štěpán a Melanie Matějkovi

Divoká strava v 21. století

Kongres skončil, video již není dostupné

Video je spolu s ostatními v kongresovém balíčku zde >>>

Štěpán a Melanie Matějkovi

Štěpán, Melanie, Hannah, Ada, Martha a Emilia Matějkovi - jsme šestičlenná rodina, ve které stojí radost ze života a zdravý životní styl na prvním místě.

Naší vášní jsou divoké byliny a všechny možné způsoby jejich využití. Soustřeďujeme se nejen na detoxikaci organizmu, ale i na psychickou rovnováhu naší a našich dětí.

V našich online kurzech s vámi sdílíme naše letité zkušenosti s divokými bylinami, detoxikací, fermentací a zdravým stravováním.

Od roku 2023 se zabýváme dentosofií, Štěpán doprovází klienty v reedukaci dychání, žvýkání a polykáni. Poněvadž zájem klientů stoupá a není v našich možnostech věnovat se všem na individuální rovině,  probíhá na jaře 2025 první vycvik pro budoucí dentosofy v ČR a na Slovensku.

S láskou Štěpán a Melanie

Kde hosta najdete? 

Stáhni si recept na vynikající zelené smoothie, které tě zasytí a vrátí zpět tvou energii.

Začni s námi vařit divoce

V rámci kongresu máš možnost obstarat si veškeré potřebné KNOW-HOW pro úspěšné zařazení divokých bylinek do tvé jídelníčku a získat tak více energie, silnější imunitu a dobrou náladu.

Vše o divokých kuchařkách Síly pro život najdeš zde >>>

Zvýhodněný balíček platí do konce kongresu.

Prostor pro diskuzi

  1. zuzana napsal:

    Milá Melani, milý Štěpáne, já moc moc děkuji za tento úžasný kongres, všichni jsou tak inspirativní, jsem vám velmi vděčna. Vaše kuchařky mám, a Štěpán mi radil, co se zdravím, a poradil mi dobře.:). Léta sbírám bylinky, ale pomalu jsem se až s vámi naučila je nepoužívat jen sušené na čaj a na obklady. Podle lékařů jsem vážně nemocná, a je prý zázrak, že jsem stále tady, a já vím, že je to mj. i kvůli bylinkám.:). Pokud někoho bude inspirovat hlavní jídlo mého dne, zde:
    Obejdu zahradu, park, jak jen je možno, nebo mám bylinky, výhonky, a květy v krabičce v lednici od posledního pobytu v přírodě. Nasbírám vše tak, abych vytvořila harmonickou směs, kde bude od všeho, co potřebuji a zrovna roste, trochu. Kopřiva je má stálice. Do výkonného smůtýovače dám na dno bylinky, přidám kus banánu či avokáda, a hrst bobulí z mrazáku nebo sebraných z keře /ostružiny, maliny, višně…/. Vodu. Kurkumu a různé koření či bylinky namočené přes noc sušené. V zimě práškovanou kopřivu, popenec atd. V kávomlýnku umelu lžíci lněného semínka, lžíci kopř. semínka a lžíci máku.
    Dám do misky, zaliju smůtýčkem. Ozdobím semínky nemletými a pár bobulemi.
    Mňam. Vyrábím si z bylinek často také pesta, takové pesto vmíchané třeba do brambor, pohanky, to je dobrota. Kvasím je spolu se zeleninou. Atd. Už jsem to u vás někde v komentáři psala, ale třeba někoho ještě budu inspirovat…:) Moc děkuju! I za vaše úžasné knihy, za vše.

    • stepan napsal:

      Ahoj Zuzko, moc děkujeme za sdílení. Je to pro nás velká motivace pracovat dále. Díky ❤️❤️❤️
      Š&M

  2. Jana napsal:

    Štěpáne a Melanie, jsem vám opravdu vděčná za organizaci této úžasné akce a také za skvělé tipy k výživě – děkuji!

  3. Radka napsal:

    Milí.
    Divoká kuchařka i Lesní kuchařka jsou mi každodenní kamarádkou, moc za ně děkuji, jsou to mňamky a super inspirace. Treba řízky z kostivalu 😉
    Ať se daří i nadále. O divokych bylinkách zpívám lidem na koncertech i dětem ve školkách, kde jsou i ochutnávky smoothie a vaše kuchařky přecházeji z ruky do ruky k prozkoumáváni a inspiraci i dalším otevřeným lidem. Od roku 2023, kdy jsem viděla poprve váš kongres, se mi změnil žuvot a jdu ještě blíz k přírodě. DĚKUJU SRDEČNĚ
    Radka

  4. Helena Filipčíková napsal:

    Veľmi pekná, názorná a hlavne prospešná prednáška pre zdravie všetkých nás. Rozdávate sa s takou obdivuhodnou láskou, že človek nemôže odolať neskúsiť. Využívam všetky Vaše knižky denne, Vaše odskúšané recepty a preto nechodím k lekárom a neužívam žiadne lieky, a ani na žiadne preventívne prehliadky, mám 78 rokov. Cítim sa ako za mlada. Vrele odporúčam všetky knižky od Melanii a Stepana, sú pre nás nepostradateľné pre zdravie. Milí Melánia a Stepan vďaka Vám za všetko čo pre nás robíte

    • stepan napsal:

      Ahoj Helenka, děkujeme za nádhernou zprávu. Jsme rádi a přejeme do dalších mnoha let pohodu a zdraví! š&m

  5. Eva napsal:

    Vážení Matejkovi..
    Jsem Vám převelice vděčná za Váš další probíhající kongres i Vaši dnešní přednášku. Byla opět úžasná jako vždycky všechno od Vás. Hodně jsem si z ní opět odnesla. Děkuji Vám upřímně z celého srdce.

  6. Honza napsal:

    Jste úžasní a můžeme jen poděkovat za osvětu kterou děláte Děkuji děkuji děkuji

  7. Marie Brabcová napsal:

    Děkuji Vám oběma za tyto užitečné informace. Napadly mě dvě otázky.
    Jak by si dělaly Smoothie naše praprababičky bez mixeru. A jak to máte s klíšťaty, protože sbíráte v lese, na loukách.

    • stepan napsal:

      Naše babičky by si jistě smoothie nedělaly. Neměly by k tomu důvod. Potraviny byly zcela jiné kvality, zatížení prostředí mnohem menší. Tudíž nutnost oprav v těle byla také podstatně menší. Smoothie má tu obrovskou výhodu, že tělo velmi rychle zaplaví živinami a tím tak pomůže tělu čelit výzvám. Třeba přijde čas, kdy to už nebudeme potřebovat…kéž by.

    • zajímavý dotaz, naše prababičky dávály přirozeně divoké byliny do jídla celé jaro, však také co měly ve sklepě v březnu, dubnu, květnu? Moc toho z loňské úrody nezbylo, byly to nejvíc náročné = hladové měsíce. Proto „nastavovaly“ chudé jídlo z brambor, řepy, posledního obilí a jáhel divokými bylinami, zároveň věděly, že jarní mladé výhonky jsou plné živin a vitamínů. Tak přečkaly do června, kdy byla teprve první úroda ovoce v lese a pak první sklizeň zeleniny a obilovin v červenci. Mrkněte na staré kuchařky, třeba Krkonošská kuchařka – tam pan Marhold zapsal plno receptů chudých horalů, odkud také pocházím a vím, jak těžké to ještě na přelomu 18. a 19. století bylo, my žijeme v blahobytu už dávno 🙂

  8. Babeta napsal:

    Milá Melany, milý Štepán, ďakujem 🙏 vám za ďalší obohacujúci kongres. Vďaka vám sa už roky učím spoznávať divoké bylinky a zaraďujem ich do jedálnička. Milujem ranné bylinkové kaše, ale svoje obľubené miesto u nás v jedálničku má „žihľavový španát“, resp.žihľava na spôsob špenatu (bez mlieka) a k tomu zemiaky s mangoldom. Obľubene jedlo môjho syna. A taktiež bylinky ako „šalatova“ priloha ku jedlu. Odkedy sa takto stravujem, zbavila som sa sennej nádchy, alergie na chlad a poštipanie mravcami. Cítim sa oveľa vitalnejšia, plná energie. Ešte raz ďakujem 🙏🍀😘

  9. Ludmila napsal:

    Moc zdravím a děkuji Vám oběma za velmi zajímavé a užitečné informace. Kongres je velmi zajímavý a inspirující. Děkuji

  10. Jana napsal:

    Milí přátelé, velké díky za vše, co pro lidi už mnoho let děláte. Kongres je skvělý. Vaše video je koncertem pro královnu bylin a další divoké byliny. Vybavuje se mi něm i Vaše hudba, s níž Vaše počínání pro lidi souzní.

  11. Helena napsal:

    Moc děkuji za vynikající rozhovor, který mi opět přinesl mnoho informací o divokých bylinách. Zakoupila jsem si doporučené knížky, zejména Zelené Smoothie dělám nápoje z divokých bylin, které jsou velmi chutné a zdravé.

  12. Věra Indrrová napsal:

    Moc děkuji, za rady i kongres! Jsem na něm poprvé a těším se na další dny, i když první den mi utekl. Věra

  13. eva napsal:

    Skvělé video, děkuji moc..

  14. Eva Rosenbergová napsal:

    Milá Mel a Štěpáne , děkuji vám za tuto přednášku i za tento kongres . Již několik let jste mi inspirací . Všechny vaše knížky mám a jsou skvělé . Jsou k prodeji i karty ?
    Vyzařuje z vás velmi krásná energie . Ať se vám vše daří 😊🌹🌹🌹🫶🏼🫶🏼🫶🏼🍀🍀🍀🙏🏼🙏🏼🙏🏼

  15. Hana napsal:

    Velmi pěkné a inspirativní povídání. Až jsem dostala chuť nějaký ten recept, co nejdříve vyzkoušet. Zatím používám bylinky, které si pěstuji a zkouším je zapojovat do každodenní přípravy jídel. Postupně budu sbírat nové informace, divoké bylinky a zkušenosti do svého košíčku života. Děkuji Vám a přeji krásné dny se sluníčkem i v duši.

  16. Beata napsal:

    Melanie a Štěpán jsou taková světla – ve své opravdovosti a propojeností s přírodou. Děkuji za inspiraci, za povzbuzení, děkuji i za organizaci tohoto kongresu.
    (Momentální praktický objev pro mě jsou ta semínka medvědího česneku!)

  17. Hanka napsal:

    Milí Matějkovi, jsem na kongresu poprvé, pracovně nestíhám všechna videa, ale zatím co jsem stihla shlédnout, ze všeho jsem velmi nadšená. Toto mně nadchlo hodně, spoustu bylin mám na zahradě, takže jdu do toho, knihy už jsem objednala. Upřímně děkuju, že jsem na vás narazila díky kamarádce Monči z Ostravy. Díky Moni…. díky Matějkovi, že jste a že děláte takovou záslužnou činnost a osvětu. Díky za vaše poselství nejen pro mně, ale i pro ostatní, budu šířit dále…. Krásné dny všem

  18. Deny napsal:

    Moc a moc děkuji 🙏 nic není náhoda a já jsem přesně to, co jsem tu našla, potřebovala slyšet ❤️ už jen vaše slova a slova vašich skvělých hostů a zároveň velmi laskavá atmosféra, to je něco, co mi moc pomohlo udělat nějaké kroky vpřed, ale také cítit velké spříznění a podporu – zkrátka domov pro duši ☀️ děkuji srdečně!

  19. Alena Martincová napsal:

    Melanie a Štěpánku, děkuji moc za nádherné a inspirativní rozhovory. Vždy, když pleju na chatě, jím mladé lístky bršlice a pokaždé si na vás vzpomenu, vnoučatům to dávám také, nejstarší říká: Babi, vypadá to jako tráva a chutná to jako tráva……
    Každý den něco zeleného!! A pěstuju si vše, co mohu bez pesticidů, bez umělých hnojiv, používám ke hnojení jen jíchu – naložené vykvašené kopřivy, dobře naředěné do zálivky.
    Příroda přírodě. Vyrábím leča, džemy, čalamády, kečupy (Babi, nejlepší kečup na světě!) Cukety, saláty, okurky, rajčata, papriky, hokaida, drobné bobulovité ovoce a jak to chutná !, je v tom láska a je to naše. Také brambory, jablka, švetky, meruňky, hrušky. Meduňku, mátu, sbírám v přírodě bezinkový květ, suším na čaj, vyrábím na zimu bezinkový sirup do čaje, med od včeliček od Sázavy.
    Doporučuji všem kromě vašich knih i knihu Pravda o cukru.
    Děkuji, děkuji, děkuji. Ala

  20. Vaše kuchařky a divoké byliny se staly nedílnou součástí mé kuchyně už před 5 lety a jsem za to VELMI VDĚČNÁ, děkuji za doplnění stravy z přírody a otevření očí (a chuťových buněk 😊). Šířím dál vaše znalosti, doporučení na úžasné recepty a přehled srovnání živin (divoké byliny versus pěstovaná zelenina v tabulce) i na svých víkendových bylinkových kurzech a mám radost, že čím dál víc dotazů je právě na divoké bylinky 😊🌹 Léčivky už dost lidí zná, JEDLÉ rostliny ale méně. Díky za vše, co děláte, dělejte to dál, má to smysl !
    Srdečně Katka B.

  21. Ivana napsal:

    Milá Meláni a Štěpáne, jste mojí a mé dcery, inspirací už několik roků. Děkuji za to, že otevíráte oči nám, kteří se od vás učíme , jste nám velkou inspirací 🙂 Třeba bez kopřivových semínek si svůj život už neumím ani představit, mám je ve svém jídelníčku denně, dávám si je ráno do mé oblíbené kaše. Děkuji za tento váš kongres, který je opravdu hodněěěěě inspirativní, velice s vámi všemi souzním. Jste prostě BOŽÍÍÍÍÍ !!! Přeji vám hodně lásky a krásných chvil ve vašem životě. Mějte se krásně, ať se vám vše daří. S láskou Ivana

  22. Jana napsal:

    Milá Melani a Štěpáne, chtěla bych Vám poděkovat za všechna inspirativní videa a současně se zeptat, na konci příspěvku o vašich knihách se Štěpán zmínil, že k divokým bylinkám patří členská sekce s recepty. Zakoupením knihy se tedy mohu registrovat do této sekce?
    Děkuji za odpověď,
    Jana

  23. Zdeňka napsal:

    Vsechny udravim kongres byl uzasny i kdyz jsem vsechno nestihla poslechnout ..
    Zacala jsem uzivat zelene potraviny od firmy gree ways ..hodne mi to zdravotne pomohlo i kdyz je to hodne drahe pro chude duchodce ..dlouho jsem tomu odolavala ,protoze mame velkou zahradu a spoustu zeleniny vypestuji doma ..ale po lonskych zdravotnich problemem s zaludkem a zanetem dasni a manzel s problemy dychani a zaplem …..me kamaradka presvedcila ze je to to nejlepsi na svete a ted po zhlednuti vasich uzaanych prednasek .jsem zjistila .ze vsechno potrebne pro zdravi mi roste na zahradce .v lese a na louce..moc diky jste uzasni
    Jen bych chtela slyset vas nazor na chloleru a zeleny jecmen v prasku nebo tabletky ..mesicne utratim kolem 3000 tusic za neco zdraveho kdyz mi to roste na zahradce pouze v jine podobe ale vlastne zadarmo
    Zdravim Zdena

  24. Marianna Vopelková napsal:

    Děkuji manželům Matějkovým za Kongres Uzdrav se, za vaši skvělou práci pro všechny, kdo chtějí změnu života k lepšímu a zdravějšímu způsobu. Ať se vám daří.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chceš mít možnost vidět rozhovor i později?


 

Všechna kongresová videa společně s hodnotnými bonusy od našich hostů

najdeš v kongresovém balíčku.