
Lucie Polesná
Od nevyléčitelné diagnózy k naplněnému životu
Kongres skončil, video již není dostupné.
Video je spolu s ostatními v kongresovém balíčku zde >>>

Lucie Polesná
Ve 28 letech mě autoimunitní onemocnění dovedlo k józe. Ve stavu naprostého zoufalství jsem hledala, jak si pomoci tam, kde to klasická medicína nesvedla.
Díky józe jsem se znovu naučila naslouchat svému tělu, našla samu sebe a můj život nabral nový směr. Pochopila jsem, že si svůj život mohu tvořit sama, a převzala jsem zodpovědnost za své zdraví.
Aniž bych věděla, že něco hledám, našla jsem to.
Jóga se pro mě stala životní cestou, na které je stále co objevovat. Fascinuje mě, že vše, co mě jóga učí, lze přenést i mimo ásanovou praxi na podložce.
Kde hosta najdete?
web: luciepolesna.cz
IG: vedoma.joga
FB: Vědomá jóga
Prostor pro diskuzi
Přidat komentář
Lucie věnovala do kongresového balíčku 40% slevový kupon na svůj program „Královnou ve svém těle“.

Dekuju Lucy za sdileni tveho pribehu, ktery jsem dosud znala jen castecne, a obdivuju te za silu, kterou jsi v sobe nasla se o sebe postarat pres vsechny prekazky i nepodporu jak z rad „odborniku“, tak vlastni rodiny. Mela bych jen jedno upozorneni k tvemu doporuceni hledani podpurnych komunit – s timto podle meho nazoru a zkusenosti (me vlastni i me dcery) opatne, zvlast ve stavu psychickeho a/nebo fyzickeho oslabeni, nebo tato energie pritahuje i takove lidi, kteri at uz umyslne a vedome, nebo neumyslne a nevedome mohou tveho oslabeni vyuzit a ublizit… 🙏❤
Milá Aglaio, děkuji za zprávu…Bohužel se to děje i u alternativní léčby, kdy se někdo chce obohatit na neštěstí jiného. Mám například klientku, která zaplatila 90tis za program, který ji nepomohl. Sama jsem na veškeré guru, spasitele atd velmi citlivá. Za mě je vždy redflag, když má někdo „pravdu“ a tlačí jí i ostatním. A stále znova se mi toto pravidlo potvrzuje. Ale nelze se kvůli žít mimo společnost, je rozdíl podpora a „spása“, když vás chce někdo zachránit svojí „pravdou“ tak za mě rychle pryč. Naše tělo predátora pozná, něco nám tam podvědomě nesedí a je dobré si dovolit tyhle signály poslechnout.
Krásný příběh, děkuji, Mám 17 ti letou dceru s vážným autoimunitním onemocněním, bohužel sama s tím nic moc (kromě léků klasické medicíny) dělat, nechce, ze všech nabízených alternativ je už unavená. Prvních pár let po diagnóze jsem pro ni chtěla udělat jako máma maximum na všech možných „frontách“, ale tď začínám chápat, že (ačkoliv je to pro mě těžké), pro svojí vlastní cestu se musí rozhodnout ona sama, nikdo jiný to za ní neudělá. Snad se k tomu někdy přikloní.
Milá Market, děkuji za sdílení. Posílám sílu to přijmout a objímám na dálku, ale jak píšete je to její cesta.🙏 Kdyby měla chuť se se mnou spojit, jsem tomu otevřená…myslím, že se na teenagery dokážu naladit 🙂 Ale v tomhle věku, už je to na nich..ale můžeme dávat jemné nabídky.
Moc děkuji za váš rozhovor s Luckou. Potvrzuji vše, co Lucka řekla, i když moje diagnóza nebyla tak fatální, ale mě, milovníka pohybu, omezovala před 10 lety artritida palce u nohy. Lékaři ihned chtěli přistoupit k výměně kloubu, a když jsem nechtěla, odsoudili mě k doživotní nepohyblivosti a bolestem beder, které byly odpovědí na bolavý palec…tehdy jsem si řekla, že pánům doktorům ukážu, že to jde i jinak a jde to. Vrátila jsem se postupně ke všemu pohybu, poslouchám svoje tělo a hlavně jsem v partě báječných holek, které se vzájemně podporují a zřejmě nepřekvapí, že jsme se „našly“ v józe 🙏 Děkuji vám všem, že touto cestou pomáháte lidem opravdu vzít život do vlastních rukou 😊
Dobry den, Ivet. Potykam s podobnym problemem, mohu Vas pozadat o blizsi info k reseni cestou jogy. Dekuji Misa, email- [email protected]
Milá Ivet, to se tak hezky čte, přeju hodně radostných okamžiků v klidu i pohybu i nadále.🩷
Nevyléčitelné nemoci jsou ty, co klasická medicína neumí (nechce) vyléčit. Pro ně je výhodné člověka do smrti léčit, ne vyléčit. Vyléčila jsem si artrozu kolen 3 stádium, kdy mi řekli v nemocnici, že do 2 let nebudu chodit. Taky hypofunkci štítné žlázy. Brala jsem 11 let silné léky, už je 8 let neberu. Dle doktorů jsem měla do roka bez léků umřít. Všechno jde vyléčit, když člověk chce.
Dobrý den Pavlo, prosím zda je možné se pobavit o artroze a dostat od vás nějaké info. díky Mirka – email – [email protected]
Dobrý den, Pavlo, i já bych se ráda dozvěděla o Vaší léčbě artrozy, pokud je to možné. Děkuji. Jana – [email protected]
dobrý den paní Pavlo,já bych také prosila od vás o nějakou informaci o artroze,nemohu mít narkozu a mám kyčel 3 stupeń,moc děkuji za váš čas.
[email protected]
731479533 tel. BRNO
Život píše príbehy a Lucka zvolila tú správnu cestu. Nič je neodradilo. Je veľkým vzorom pre ostatných. Vďaka za autentický životný príbeh.
Děkuji Hani, za milý komentář a poslech.🙏
Děkuji za velmi pěkný a příjemný rozhovor, který mě pohladil po duši a otevřel pro moji další cestu. Velmi si cením sdílení příběhu. Dalo mi to naději a sílu jít dál. Cítím, že to byl pro mě klíčový okamžik v tomto kongresu. Jsem ráda, že tu mohu být. Paní Lucce i Vám děkuji.
Rezonuje se mnou i ta obava, neposlechnout lékaře, stavět se proti nim je jedna věc, ale když by se stav zhoršil a nepovedlo se to,…. .
(Pomohlo mi i sdělení, že nastavená omezení, ať už ve stravě či jiných oblastech nemusí být definitivní (už na zbytek života). Nad tím jsem se také, mimo jiné, zamýšlela. Jaký život si vlastně utvářím .)
Krásné dny Vám všem.
Milá Hani, držím palce na vaší další cestě. A moc si vážím vašeho sdílení. S lékaři to mám teď nastavené tak, že je to moje tělo, já ho znám žiji v něm a oni mají zase svojí odbornost a zkušenosti, takže hledat spolupráci a ne tyto tábory oddělovat. Mrzí mě dělení a stavění proti sobě konvenční a alternativní medicíny, naopak se mohou krásně doplňovat. Na mých pobytech a v online kurzech mám opravdu hodně lékařů, kteří vnímají lidské tělo v souvislostech a to mi dává velkou naději v lepší budoucnost péče. I klienti mi sdílí, že jim třeba lékař, místo léků, řekl ať odpočívají, místo kapek do nosu doporučil konvičku atd… Takže se to děje a my si můžeme vybrat jaké lékaře budeme/nebudeme navštěvovat.🙏 A zároveň si uvědomovat, že své zdraví si utváříme každodenními návyky.
Děkuji za moc hezký rozhovor.
Já děkuji za zprávu, Simono. 🥰
Ahojte,
Lucko, Děkuji Ti, že jsi se svým příběhem vystoupila. Vehnal mi slzy do očí a chuť jít životem s chutí dál..moc Ti děkuji za inspiraci. Nyní a pokaždé když jej slyším. A mimochodem tvé lekce jsou úžasné… Děkuji.🥰
Milá Aničko, děkuji za zprávu, podporu i důvěru.😘 L.
Ahoj
Neviem čo dodať, super… Dá sa to skutočne povedzme uspať a úplne normálne fungovať?
Hezký den, Miroslave,
děkuji za zprávu.🙏
To nevím, tomu stavu se říká remise… Já si nejdříve myslela, že se mohu uzdravit úplně, teď mám více pokory a snažím se tvořit si své zdraví každý den…
Každý máme ve svém těle takové „kontrolky“ (jako v autě: hele, je čas na výměnu oleje) a když je posloucháme, dá se žít plnohodnotný život. Pro někoho je to bolest hlavy, pro jiného zažívací problémy, pro jiného spánek. Každému z nás tělo šeptá: „Hej, tudy cesta nevede,“ a když neposlechneme, tak začne křičet. Teď se snažím naslouchat tomu tichému jemnému šeptání…
Hezky o tom píše prof. Kolář, že když na něj jde ataka, tak to pozná z jemných signálů několik dní dopředu, a když je prostor na to reagovat, vůbec se nerozjede…
Takže v té remisi je možné žít dlouho, možná i celý život.
Nevím, co je „normálně“ fungovat. Já nezvládnu např. 8 hodin sedět u počítače, ale vím to, tak si dělám režim tak, aby mi bylo dobře, a je to pro mě normální.
Změnila jsem profesi, odešla jsem na vesnici, protože vím, že rychlost města by mě semlela, a další kroky, které třeba nejsou úplně běžné pro většinu společnosti.
Takže za mě ANO i NE.😊
Zdravím všechny. Tak tohle byl velmi příjemný rozhovor. Smekám před Luckou pomyslný klobouk a právě to i Lucie říká, že i Máma jí smeká, že to dala, za těch podmínek, takovou těžkou lekci. To je pěkné a přirozené, že propojila mindfulness s jógou, protože o tou bdělost, pozornost k tělu a mysli jde, co rozhoduje o tom, co a jak žijeme… Vzpomněl jsem si při opise jak to bylo na škole i u mně, jak jsem se dostal k pohybu, k józe… Oceňuji tu radostné, usměvavé naladění… Buďme zdraví….
Milk Braňo, dekuji za zprávu, potěšila mě. Hezké jarní dny, Luci