MDDr. Sergej Jurčenko
Amalgám a další toxické materiály v našich ústech. Co musíte vědět, abyste zůstali zdraví

Video je spolu s ostatními v kongresovém balíku zde >>>
MDDr. Sergej Jurčenko
Zubní lékař, kandidát lékařských věd, člen Mezinárodní akademií ústní medicíny a toxikologie (IAOMT). Zakladatel kliniky Yurmax.
Pan doktor Jurčenko hledá do své kliniky zubního lékaře, který má zájem starat se o pacienty celostním způsobem. Tento způsob celostní zubní péče je v ČR stále výjimkou, ale zároveň je o ni velký zájem.
Máte-li zájem o spolupráci s Yurmax Clinic, ozvěte se prosím přímo panu doktorovi.
Více o expertovi
Prostor pro diskuzi
Přidat komentář
Chceš mít možnost podívat se na příspěvek i později?
Zde máš možnost pořídit si kongresový balíček za zvýhodněnou cenu a získat tak stálý a neomezený přístup k celému obsahu včetně hodnotných bonusů.
Děkuji za tento rozhovor a za to, že u nás můžeme mít tak skvělého zubaře s lidským přístupem. Jsem spokojenou klientkou pana doktora zhruba 7let a než jsem na něj narazila, tak jsem si s našimi (často egoistickými) zubaři prošla docela peklem a o nějaké zuby díky nim i přišla. Nikdy bych nevěřila, že budu mít tak osvíceného zubaře, který vnímá souvislosti a můžu s ním mluvit naprosto otevřeně. Vždycky mi každou otázku zodpoví a jeho celostní vhledy jsou úžasné. Jezdím k němu velice ráda (asi jako někdo jiný na kosmetiku 🙂 ) a nesmím zapomenout i na jeho skvělou a vstřícnou asistentku na recepci a celkově jsou všichni moc fajn. Pár měsíců mám moje první dva keramické implantáty a je to super :).
Dobrý den, paní Senk. Moc Vám děkujeme za celý tým Yurmax za krásnou recenzi.
Dobrý den,
pane doktore, jak se stavíte k dentální hygieně, tedy použití ultrazvuku a případně pískování. Doporučujete to? Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den, paní Petro,
každá z metod dentální hygieny má své opodstatnění a musí se používat s rozumem a podle indikace. V tom případě bude mít dentální hygiena pozitivní efekt. Jediné na co je třeba si dávat pozor, je dentální hygiena v případě přítomnosti amalgámových výplní v ústech, kde hrozí riziko velkého mechanického dráždění amalgámu a tím i uvolňování rtuti.
prosim o nazor:
1. „Scaling je konzervatívne ošetrenie parodontu, ktoré spočíva v odstránení nečistôt a vyhladení povrchu koreňa – oblasti pod úrovňou ďasna. Pre zastavenie infekcie je nevyhnutné odstránenie nečistôt ako je zubný kameň a agresívne baktérie (parodontopatogény) uložené v povlaku pod ďasnom.“
Ja povazujem tuto metodu za velmi agresivnu a verim, ze existuju alternativne metody liecby.
2. ubytok kostnej hmoty v zavesnom aparate zubu…./existuju alternativne metody na regeneraciu kostnej hmoty?
3. rast tretich zubov /ano, je to mozne!…..su zname pripady, ako napr. 80 rocnej starenke vyrastol novy zub
4. 3% peroxid vodika v starostlivosti o ustnu dutinu
Dobrý den, paní Katarino,
1. Scaling v rukou zkušeného odborníka je velmi šetrnou a účinnou metodou.
2. Regenerace ve většině případů není možná, spíš jde o zastavení procesu úbytku kosti.
3. Když už znáte odpověď, tak už není třeba komentovat.
4. V rámci léčebné kúry je možné jej použít, ale nedoporučuji jej používat dlouhodobě.
Dobrý deň,
prosím, vie niekto poradiť zubára na Slovensku, ktorý pracuje podľa SMART protokolu?
Zatiaľ som nič nenašla na Google.
Ahoj Marta, podle našich posledních informací zatím ne. Praha nebo Vídeň je asi nejblíže.
V Budapešti tiež.
Děkuji za zajímavý rozhovor. Pokud je někdo z Moravy, v Brně jsou stomatologové v ordinaci DUO SMILE. Znám je z přednášek od fy Energy, protože se také zajímají o celostní přístup k pacientovi.
Díky za tenhle rozhovor. Štěpáne, myslíš, že se lze k panu Jurčenkovi objednat jen na konzultaci a ten 3d snímek ? Mám 1 mrtvý zub, trojku a nechce se mi ho vyndavat .. mám všeobecně veliký strach ze zubaře a zákroků. Myslíš, že by z tohohle snímku poznal, jestli je tam závažný problém a navrhl řešení ? Díky za Tvůj názor. Lucie
Ahoj Lucie, myslím, že ano. Tomograf pan doktor má. Zkus zavolat a objednat se. š.
Dobrý den, paní Lucie,
můžu Vám nabídnout vstupní vyšetření, kde všechno spolu probereme. V případě Vašeho zájmu se, prosím, obraťte na naši recepci.
super prednáška, dúfajme že takýchto odborníkov bude v budúcnosti viac
Děkuji.
Fantastická prednáška a nič iné nám nezostáva len dúfať, že bude takýchto odborníkov pribúdať. Ďakujem
Děkuji.
Moc amoc dekuji za tento rozhovor! Vypada to,ze se budu muset rozhodovat,jakou vypln budou davat me 12.lete dceri,ma kaz,neda se nic delat,lepsi cisteni zubu uz jsme probrali davno,resime porad-pubertalni lenost je hrozna vec. Dekuji,ze vim,ze amalgam ji dat nenecham ani nahodou! A zda se,ze pana doktora vyhledam 🙂
Jsem rád, že jsem Vám v tomto rozhodnutí pomohl. Amalgám v žádném v případě nedávat.
Ďakujem aj za túto prednášku. Veľmi zaujímavé informácie.
Rád jsem pomohl.
Pozdravujem Vás,
veľmi ma zaujal príspevok o amalgáme-výplne zubov. Patrím do tej generácie ktorá to mala aplikované automaticky, bez nejakých otázok či pochybností. Spomínali ste tam, že neodborné odstránenie takýchto zubných výplní tiež môže spôsobiť vážne zdravotné problémy..
Ak hovoríte „neodborné“ myslíte tým že aj bežný zubný lekár to môže urobiť neodborne ak by si niekto chcel dať vymeniť takéto zubné výplne?
Kde by som sa mohla dozvedieť viac o tom aké zdravotné ťažkosti to vyvolalo? (t.j. neodborné odsránenie amalgámu zo zubov)
Rada by som sa tiež dozvedela niečo viac o povlaku na jazyku-budete mať k tomu tiež nejaký príspevok?
Ďakujem za veľmi hodnotné počúvanie.
Zuzana
Dobrý den,
neodborným odstraněním bylo myšleno odstraněním amalgámových výplní bez bezpečnostních opatření, což se v běžných zubních ordinacích provádí. Rizika spojená s odstraněním amalgámových výplní se dá přičíst obecně k rizikům vystavení se rtuti (vdechování a kontakt).
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné dostat usazenou rtuť nějakým způsobem z těla ven. Bohužel jsem měla v minulosti hodně amalgánu, který si v posledních letech nechávám měnit za bílé plomby vždy, když je potřeba starou plombu odvrtat. Zbívají mi ještě 2 amalgány. Nejsem milovník zubařského křesla, tak čekám až bude potřeba je předělat.
Dobrý den,
určitě existují metody a protokoly pro chelace (odkovení), ale doporučuji to dělat jedině až po odstranění všech amalgámových výplní a to bezpečným způsobem za použití SMART protokolu.
Co to je odkovení a SMART protokol? A jsou bílé plomby s bisfenolem A škodlivé? Děkuji
Jak je to s ochranou štítné žlázy při rentgenu ústní dutiny? Lékař mi odmítá dávat nějaký ochranný límec, dává pouze ,,papírový ubrousek“ okolo krku proti znečištění oblečení…? Co s tím?
Jak komunikovat s klasickým zubařem, který není celostní…, když máme velké obavy z toho, co za škodlivé materiály dostaneme do ústní dutiny a nezbývá nám, než se mu svěřit do rukou a nechat si ošetřit zuby škodlivými materiály? Většinou ,,pacient“ nemá odvahu… a nemůže se zubařem diskutovat, radit se, odmítat. zákrok, který potřebuje.. zase je to bohužel ,,strach“ z ,,autority v bílém plášti“. (K jiným MUDr. se snažíme nechodit). Děkujeme
Dobrý deň, pán doktor.
Ako je to prosím pri fluoridových plombách??
Dalo mi nedávno takú bez toho, aby ma o tom informovali …
Sú rovnako toxické ako amalgám.
Mám odvtedy zvýšenú tvorbu slín a zalahnuté v ušiach?
Jej odstránenie je rovnako toxické ako pri amalgáme??
Ďakujem Zuzana