Celoroční program pro tvůj vitální život v souladu s přírodou

Vánoční registrace končí za 

PŘIDEJ SE K NÁM DO BYLINKOVÉ ŠKOLY 

za zvýhodněnou cenu se můžeš připojit

do 31. března (24:00)

Kde jsi právě teď ty?  

 • Sbíráš už divoké byliny a mixuješ si zelená smoothie, ale chybí ti hlubší vhled do bylinkového světa?
 • Stále venku narážíš na byliny, které ještě neznáš a jsi si nejistý/á, zda je dobře rozpoznáš?
 • Jsi na úplném začátku, ale cítíš velkou fascinaci, kterou divoká strava okolo sebe vyzařuje, a chybí ti to správné know how?
 • Možná sem a tam nasbíráš něco zeleného, ale chybí ti potřebné informace a motivace k tomu, abys integroval byliny do svého života a to CELOROČNĚ?
 • Při řešení svých zdravotních problémů jsi vyzkoušel/a již mnoho terapií a stravovacích režimů, ale stále nepřichází ten vysněný a očekávaný průlom?
 • Nebo prostě cítíš, že nastal čas k opravdové změně?

Pokud ano, tak jsi tu správně a my tě srdečně zveme do

Velké celoroční ONLINE

Bylinkové školy Síly pro život

12dílný online kurz pro začátečníky i pokročilé, ve kterém se společně s námi naučíš vše o stravě, která roste ve tvé zahradě nebo ve volné přírodě a čeká jen na to, až ji objevíš!

Co tě v Bylinkové škole očekává? 

0
měsíců
0
tematických videí
0
video-portrétů bylin
0
divokých receptů

Květen - jedlé stromy, poklady z lesa

Království jedlých bylin se nenalézá pouze na zemi, ale sahá i do vyšších pater. V květnovém modulu tě naučíme, které keře a stromy můžeš ve své kuchyni používat. Vydáme se spolu na návštěvu klidných a mocných přátel, kteří nás obdarují silou a naučí nás trpělivosti. 

Červen - smoothie a šťávy - zelené životabudiče

V zelené barvě smoothie a čerstvých šťáv je skryta neobyčejná síla. Jak správně připravovat zelené životabudiče a šťávy, aby nám pomohly a bylo nám opravdu dobře, je červnovým tématem. 

Červenec - pesto a bylinkové oleje

Abychom mohli strávit celý rok ve společnosti divokých bylin, musíme se naučit správně připravit pesta a oleje, které nejen, že dodají každému jídlu něco navíc, ale jsou ideální možností konzervace bylin na zimu. Otevřeme-li v hluboké zimě divoké pesto, dýchne na nás příslib příštího léta.

Srpen - divoké plody - více než lahodnost

Vydej se s námi do lesů. I v nich najdeme mnoho zapomenutých keřů a stromů, které nám ve vrcholném létě dávají vynikající plody, jenž v mnohém předčí běžné ovoce. Barevná rozmanitost a zvláštní chutě jsou skvělým doplněním naší místní ovocné palety.

Září - domácí bylinkové soli

Spojíme-li jednu z nejdůležitějších potravin jakou je sůl s divokými bylinkami, vznikne něco unikátního. Nauč se připravovat různé varianty bylinkových solí, které se hodí k dochucení tvých jídel a nebo jako dárek pro přátele. 

Říjen - konzervace a přípravy na zimu

V říjnu bylinkový rok vrcholí. Ukážeme si spolu, která divoká semínka, byliny a divoce rostoucí plody můžeme sbírat a připravíme si zásoby na zimu, které rozzáří i ty nejtemnější zimní dny. 

Listopad - divoké byliny pro ženy

Jsou situace, ve kterých potřebujeme podporu přírody. Ať jsou to hormonální potíže nebo ostatní zdravotní problémy, divoké bylinky nám mohou pomoci.  V listopadu se věnujeme bylinám v těhotenství, v době kojení a klimakteriu.

Prosinec - vykuřování - spojení s našimi kořeny

Mnoho z nás hledá napojení na své kořeny. Inspirujeme se ve vzdálených kulturách a zapomínáme, že před našimi dveřmi je svět plný magie. Ukážeme ti, jak můžeš u sebe doma provádět vykuřovací rituály s místními bylinami a pryskyřicemi, a díky tomu navázat spojení s našimi předky. 

Leden - fermentace - vyrob si své vlastní superpotraviny

Zdraví začíná v našem střevě. Existují další potraviny podporující trávení, které jsou stejně hodnotné jako divoké byliny. Jsou to fermentované potraviny. Naučíme tě připravovat kombinace fermentů a divokých bylin, které jsou naprosto geniální. 

Únor - klíčky - malé elektrárny z tvého parapetu

Vše začíná u semínka. I divoké byliny se rodí z těchto malých nenápadných zázraků. Nejen vzrostlé byliny, ale i klíčky překypují životní energií. Spojíme-li je s divokou stravou, vyhne se nám chřipka na míle daleko a budeme celou zimu sršet energií.

Březen - Meditace v přírodě

Náš dnešní svět je čím dál tím hektičtější. Proto potřebujeme nutně zpomalit a navázat kontakt se svým nitrem. Vědomý pobyt v přírodě se k tomu přímo nabízí. V tomto modulu se naučíš proč je meditace dnes tak aktuální. Ukážeme ti naše nejoblíbenější meditace v přírodě. 

Duben - jarní detox

Očista organismu by měla být nedílnou součástí našeho života. Tak jako si denně čistíme zuby, měli bychom se pravidelně soustředit na očistu svého těla a ducha. Většina z nás již ani neví jaké to je, užívat si lehkost bytí, dostatek energie a dobrou náladu, poněvadž naše tělo tuto schopnost ztratilo. V měsíci dubnu opět nastartujeme detoxikační systémy těla a vyjdeme společně vstříc své vlastní životní energii. 

Tento týden otevíráme brány našeho celoročního kurzu za zvýhodněnou cenu.

Online kurz stojí běžně 14 000,00 Kč. Tento týden platí zvýhodněná cena 8430 Kč nebo 337 Euro.

Tato nabídka brzy vyprší. Ke kurzu dostaneš od okamžitě časově neomezený přístup,

jakmile se přihlásíš a uhradíš kurzovné. 

Dnes máme v našich obchodech nabídku potravin jako nikdy doposud, ale přesto trpíme nedostatkem všech důležitých živin. Z toho plyne permanentní únava, migrény, ekzémy, ale i srdeční potíže a mnoho dalších civilizačních chorob. 

Zásobovat se vysoce kvalitními potravinami není vždy jednoduché. Ne každý má v blízkosti BIO farmu a nebo tolik financí, aby si pořídil dostatek hodnotné a vyživující stravy.

Objevili jsme řešení, které nás zásobí vším důležitým a je zároveň finančně nenáročné.

Toto není kurz pouze o tom, jak a kde sbírat divoké bylinky, je to cesta k přeměně tvého života k lepšímu: ven z šedivého průměru, do světa plného hojnosti, vitality, energie a životní radosti. 

Ano, je to možné, ale k vytvoření takového zdroje energie je zapotřebí informací a akce.

Všichni chceme fungující řešení pro naši ideální stravu, ale pravda je ta, že ne každý to zvládne sám a dokáže překlenout i těžší období bez motivace. 

Co ale opravdu hledáme, je pevné zdraví a sílu pro život.

Co jsme ještě všechno do školy přibalili?

 • Každý měsíc jsme věnovali jednomu speciálnímu tématu (viz. výše)
  K příslušnému tématu tě očekává několik video lekcí, včetně podrobných informací, praktických tipů a návodů.
 • Každý měsíc rozšíříme tvůj repertoár divokých bylin
  Ke každé bylině ti dáme video popis, ve kterém se zaměřujeme na 100% rozpoznání. Samozřejmě dostaneš všechny byliny i jako PDF soubor k vytištění.
 • Praktický sběrový kalendář
  Vědět, co a kdy sbírat, je základem úspěchu. Pro každý měsíc jsme připravili seznam bylin, které jsou "na řadě".
 • Měsíční check list
  V případě, že se chceš divoce stravovat po celý rok, je zapotřebí dělat včas zásoby. K tomu ti výtečně poslouží náš seznam. Najdeš v něm, kdy je nejlepší doba ke sběru semen, fermentaci a konzervování.
 • Pomoc při sebeuzdravení
  Ke každé bylině ti samozřejmě dáme popis jejích léčivých účinků a návod, jak ji můžeš využít v rámci lidového léčitelství pro své zdraví.
 • Podpůrná FB skupina
  Není nic smutnějšího, než když se člověk vydá na vlastní cestu a jeho okolí ho začne brzdit. Přesně pro tento případ jsme vytvořili facebookovou skupinu, ve které najdeš podporu a můžeš se spojit s lidmi, kteří jsou na tom podobně. Pevně věříme, že mohou vzniknout i přátelství mimo internet 💕

O Melanii a Štěpánovi

Již přes 4 roky pro vás tvoříme Sílu pro život, kde pomáháme jednotlivcům a rodinám ke zlepšení zdraví, posílení imunity a v detoxikaci. To vše v pevném kontaktu s přírodou. Divoké byliny zde hrají klíčovou roli a jsou u nás doma na talíři nebo v mixéru téměř každý den.

Vedle Youtube kanálu a facebooku pro vás tvoříme online výukové programy a konference (Detox kongres a kongres "Uzdrav se"). Píšeme pro vás "Divoké kuchařky".

Naší vizí je nadchnout pro divokou stravu co možná nejvíce z nás. Jsme přesvědčeni o tom, že je to vstupenka nejen ke zdraví, vitalitě a silné imunitě, ale také k vnitřní svobodě!

S láskou a úctou vaši

Štěpán a Melanie

Jak online kurz Bylinková škola funguje?

 • Po přihlášení a uhrazení ceny
  ti pošleme uvítací email. Kurz začíná pro tebe okamžitě po jeho uhrazení
 • Na všechna videa se můžeš podívat a čerpat z nich informace a inspirace kdykoliv a kdekoli budeš chtít
  K celému obsahu Bylinkové školy máš doživotní a neomezený přístup. Všechna videa mohou být přehrávána na všech obvyklých zařízeních (PC, laptop, iPad, tablet a chytrý telefon- pokud je nainstalován potřebný software).
 • Samozřejmě si vše můžeš poslechnout na cestách také jako mp3
  Všechny lekce jsou k dispozici i v audio formátu mp3.

Bonusy Bylinkové školy

BONUS 1. Všechny materiály ke stažení

Do svého PC si můžeš stáhnout a následně vytisknout všechny materiály. Budeš tak mít po ruce výbavu pro lepší orientaci v divokých bylinách.

BONUS 2. Uzavřená facebooková skupina

Dostaneš přístup do uzavřené skupiny "Bylinkové školy", ve které se můžeš propojit s ostatními účastníky kurzu a povyměňovat si své zkušenosti. Je to vynikající možnost motivace. Je také velmi pravděpodobné, že ve tvém okolí bydlí někdo podobně naladěný, s kým se pak můžeš osobně setkat. Tato skupina opravdu JEDE!!!

BONUS 3 Audio-nahrávky

Celý obsah kurzu si máš možnost poslechnout také jako mp3. Je to vynikající možnost učení se na cestách do práce nebo i jinam.

Bonus 4

+ originální rozhovor s Dr. Barbarou Miller z Detox kongresu 2018

Barbara je úžasná propagátorka alternativní medicíny. Je odbornicína řešení zažívacích problémů a zdraví našich střev. 

Bonus 5

+ originální rozhovor Andrejem Maťkem na téma divoké byliny

Andrej je velký propagátor RAW (vitariánské) stravy na Slovensku. 

Nákup bez rizika

Je pro nás velmi důležité, aby ses u nás cítil/a dobře. Proto dáváme na tvůj nákup u nás bezpodmínečnou 14 denní garanci vrácení peněz, a to bez zbytečného protahování.  Š&M

Díky vaší Bylinkové škole cítím ve svém životě opět radost. Pokaždé když najdu novou bylinu raduji se jako malá holka. Nejvíce co mě nadchlo. Bylo sbírat kopřivu a její semínka. Všechna ta titěrná práce mě uklidňovala. Smichat s medem od mistnich včel. Namazaný na domácí chléb, který konečně peču díky Vám, protože tak krásné a konkrétní video mě okamžitě nakoplo k činu. Prostě delikátní. Ještě jediná maličkost a přitom tak zásadní je mixer. Bohužel na ten si počkám ještě zhruba měsíc a pak už budu moct dělat smoothie jak se mi zachce. A jiné dobroty z Vasich receptů. Vím, že se ještě rozvinu ve sběru a chutich. Proto chci poděkovat za Váš kurz, nápady, zkušenosti, recepty, hlavně akčnost. Také jak úžasnou rodinu máte. Je to radost se na Vás dívat. Jakmile to bude možné ještě bych si doplnila znalosti o jiná odvětví a to lesní bylinky, kliceni, fermentace tu jsem zkusila, ale asi to nebylo to pravé. Ani totiž nevím jak to má správně chutnat. 😉 Mějte se báječně.
Zuzana

Časté otázky

 • 1
  Mohu uhradit kurz na splátky?
  Ano, kurz jsme koncipovali tak, aby si jej mohl každý dopřát a vnést do svého života nový, energický impulz.
 • 2
  Je kurz vhodný i pro mě, když již mám vaše Divoké kuchařky?
  Jsme přesvědčeni o tom, že ano. V kurzu je shrnuto 50 bylin, podrobné informace v PDF a ve videích. Prostě vše, co se do knížek nevešlo.
 • 3
  Co když zjistím, že kurz není nic pro mě.
  I to se může stát. Máš možnost z programu vystoupit ve 14 denní lhůtě. Nebudeme tě pronásledovat otázkami a přesvědčováním. Veškeré riziko bereme na svá bedra.
 • 4
  Když nebudu něco vědět, budu se mít kde zeptat?
  Ano, přesně proto jsme vytvořili uzavřenou FB skupinu, ve které si můžeme navzájem radit, motivovat se a inspirovat. Díky aktivní skupině lidí na stejné vlně máš možnost získat informace, které ti zrovna chybí anebo být pomocí ostatním v jejich hledání.
 • 5
  Budu mít přístup k celému programu i po skončení roku?
  Ano, samozřejmě. Celý obsah kurzu a přístup do podpůrné facebookové skupiny máš již napořád
 • 6
  Mám oslabené trávení a nevím, zda budu divokou stravu dobře snášet.
  Proč naše trávení dobře nefunguje, může mít původ v nevhodné, na živiny chudé stravě a celkové toxické zátěži těla. Pokud dáš svému tělu čas, budeš postupovat podle rad uvedených ve škole, tvé tělo bude mít šanci navyknout si na nové a postupně se zregenerovat.
 • 7
  Dozvím se dostatek nových informací, když už mám bylinkářské zkušenosti?
  V každém měsíci najdeš lekce, týkající se divoké stravy, které jsme ještě nikde nepublikovali. Čeká tě 50 známých i méně známých bylin a ke každé z nich nový divoký recept. Navíc jsme přidali lekce o tajuplnosti vykuřování a o divokých klíčcích.
 • 8
  Potřebuji k účasti ve škole facebook?
  Ne, to není nutné. I když jsme toho názoru, že skrze propojení právě na facebooku můžeš načerpat další informace a najít i přátele v opravdovém světě.

Co říkají žáci Bylinkové školy?

Chci poděkovat za příliv inspirace z vašich videí v Bylinkové škole 🙂 Díky vám jsme u nás na zahradě objevili úžasné nové bylinky :-)) Zelené smoothie si dělám denně k snídani už asi 3 týdny (na podzim jsem si podle vás udělala kopřivový prášek). Místo banánu do něj dávám kousek avokáda. Většinou vydržím nejíst až do oběda, někdy ale ne a dám si nějakou obilnou kaši. Díky!
Jana
Ahoj Štěpáne, moc děkuji za pomoc. Dal jsi mi naději, jak píšeš ...kůže se může obnovit. Pít zelené nápoje budu dál, a i po tak krátké době pití cítím, jak mám více energie. Vždy, kol..20 h, mám pnutí - vzplanutí kůže pouze na nose,.trochu více červenám, ale po 2 až 3 hod..mi to mizí. Plet vypadá jako trochu opálená a mizí mi kruhy pod očima...musela jsem se o toto podělit.
Jitka
Ahoj Štěpáne a Melanie, ve škole se mi moc líbí, letos jsem začal dělat zelené smoothie a bylinky dávat do salátů. Z neduhů se mi výrazně zlepšil nízký tlak a únava, které u mě způsobovaly ve volném čase nečinnost a z toho plynoucí špatnou náladu, teď po práci zvládám i jiné věci než odpočinek, třeba sbírat bylinky 🙂
David
Paráda. Tohle jsem přesně potřebovala. Přála jsem si znát víc konkrétních bylinek, obohatit tak naší stravu zdravě (zas ať to nějak neovlivní rozpočet) a ještě zapojit děti. Moc rády připravují vílám salátky. Co teď natrhaného přidají do našeho jídla? Zdraví bylo teď vachrlatý, ale všemožný doplňky stravy jsou tak drahý. Super, že v online škole bylinek nás Štěpán s Melanii provází pomalu vším důležitým, člověk se necítí zahlcen (a neodradí ho množství hned na začátku), může otevřít oči a sbírat hned a obohatit kuchyň o zajímavé recepty. Jsem fakt nadšená. Díky za tipy, které se hodí i pro velkou rodinu s dětmi. Moc dobře to chutná 👍🙏🏻
Martina
Milá Melánie a milý Štěpáne, Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat a to velmi za Váš online kurz Bylinkové školy. Tím jsem začala a nyní pokračuji dále ve svém vývoji. Pěstováním svých krásných z láskou pokladů ale což je hlavní pokladů na své zahrádce a okolí. Prostě nádhera. Ještě naskočit na fermentaci aj. Naplno. Prostě využít vše se vším všudy a to jest za Vaše skvělé nápady ohledně receptů na divokou stravu také si vyrábět svá rostlinná mléka atd. Prostě miluju život 😉😘 Přeji Vám spousty lásky, radosti, hojnosti, zdraví prostě celý tenhle balíček najednou ať je pořád s Vámi. Mějte se krásně
Zuzka
Děkuji za letní bylinkovou výzvu. Díky vám jsem poznala bylinky, o kterých jsem nic nevěděla. Bršlice ještě v zimě patřila mezi ně. Je skvělá, velmi chutná a její síla je nepopsatelná. Ještě nedávno bych nevěřila, že to budu takto vnímat. Nové poznání je pro mě, jak sbírat semena kopřivy. Na to se velmi těším. Už na kongresu jsem se zmínila, že jsem moc ráda za to, co děláte a jak předáváte zkušenosti. Moje velké přání je, jít do přírody s někým, kdo tyto poklady dobře zná a umí je nacházet ve všech ročních období. Tak třeba i toto zažiji. Přeji Vám mnoho lásky a hodně nových lidiček, kteří najdou v sobě touhu se o divokou přírodu více zajímat a tím ji i ochraňovat. Když člověk cítí, co mu nabízí a co k tomu stačí, tak může pochopit, jak je to krásná cesta vzájemného v souladu.
S láskou Ester
Vůbec jsem si nemyslela, že divoké byliny mají tolik způsobu využití v naší kuchyni, a že jsou tak chutné! Připravené jídla chutnaly i mým rodičům, kteří se o zdravou stravu nijak zvlášť nezajímají. Jsem moc vděčná, že jsem se mohla zúčastnit. Za tu dobu, co piji zelené smoothie a jím divoké byliny, se mi život úplně změnil. Moje sny o zdravém, šťastném a naplněném životě se pomalu stávají skutečností. Vaše rodina je pro mne velikou inspiraci a za to moc děkuji. Pomohli jste mi otevřít bránu k šťastnému životu. Určitě budu dál pokračovat s divokou stravou, cítím, že to je ta správná cesta. To, co děláte, je úžasné! Děkuji!!!
Johana
Krásný den, Melanie a Štěpáne, 🙂 jste úžasní! Mám od vás obě vaše knížky z doby, kdy jsme se skládali na jejich tisk. Umíte tak nádherně hovořit o bylinkách, že mě to pokaždé neskutečně chytne za srdíčko. Již jako malá jsem inklinovala k bylinkám. Jedla jsem vše, co bylo k mání. Jetel, pampelišky, hluchavky, divoké jeřabiny, šťávu z trav - lipnice, atd atd ... Dokonce i macešky lidem ze záhonů a drobné karafiátky, tu a tam natě z cibulí a česneků. Nechtěla jsem v žádném případě lidem, kteří je pěstovali, způsobovat jakoukoliv újmu, ale když to bylo tak moc dobré 😀 A vzhledem k tomu, že jsem vyrůstala na sídlišti v menším městečku, přístup k zahrádce jsem neměla. Moje láska ke všemu zelenému došla tak daleko, že mrzutí rodiče, kteří měli obavu o mé zdraví, se časem podvolili mému labužnictví ke všemu zelenému, ale důrazně mě zaškolili, co ještě můžu jíst a co už ne ... Z té doby vím, že ptačí zob (černé kuličky na keři) a vranní oko mám obcházet obloukem 😀 Vaší aktivitou a znalostí bylinek se opět chci vrátit k tomu, co mi bylo v dětství blízké ... Děkuji vám oběma za nás zelenožrouty za vaši trpělivost a neutuchající snahu a schopnost strhnout spící či nově probouzející se dušičky. 🙂 Hodně štěstí ve vaší práci!!! Jsem tak ráda, že vás tu máme!!! 🙂
Šárka
Bylinková škola je príma,kdykoliv potřebuji nějakou informaci,tak se k vám podívám.Určitě jste mi přiblížili bylinky,které jsem v zahrádce neměla ráda,třeba bršlici,pampelišku,nebo semínka kopřivy ,jitrocelu,potvora žabinec,svízel,jetel i bílý,mléč,kuklík.Učím rostliny poznávat a jíst svá vnoučata včetně 2 letého prďolky.8letá řekla 2. babičce,že se hladu nebojí,napase se venku.
Marie
Dobrý den moji milí, tak píšu tu zpětnou reakci, ať můžete být klidní, že to děláte opravdu skvěle. Už minulý rok jsem viděla nějaká vaše první videa. Zjistila jsem, že to, co tak nějak tápavě hledám, vy už dávno umíte a děláte. Od bylinek přes zdravou stravu plnou živin po vybavení k tomu, co potřebujeme pro zdravé zpracování a uchování plodin a výrobků z nich. Klíčení, které jsem se u vás naučila minulý rok, mi prozelenilo celou minulou zimu a kopřivová semínka, která jsem loni nesměle zkoušela, dnes používáme skoro denně. Mouku si díky vám meleme doma, postupně se učíme další a další dovednosti. Momentálně bylinky, které mě fascinují už spoustu let, ale neměla jsem na ně čas, nebo chyběl ten správný impuls. Máme nasbíráno tolik pokladů z vaší Bylinkové školy na zimní čaje a vaření, že vím zcela jistě, že u nás nikdo nemocný nebude. Moc vám oběma za to děkuji, kurzy jsou báječné, skvěle zpracované. Moc vítám, že si můžu vytisknou pdf listy a vyrobit si takový manuálek použitelný nezávisle na přítomnosti internetu. Vaše videa mě vždy potěší a pokaždé tam najdu něco nového, co se naučím. Díky a přeji vám jen to nejlepší. S hlubokou úctou k vaší práci
Jana

Pevné jádro naší divoké komunity 

A jak se nyní rozhodneš? Přidáš se?