Jaké by to bylo vědět jak můžeš jednoduše, rychle a výrazně vylepšit svou stravu, markantně zvýšit

obsah živin a díky tomu se cítit plná/ý sil a chuti do života a nových věcí?

A přitom během roku ušetřit ne stovky, ale tisíce korun? 

Tam venku v lesích a na loukách existuje celý vesmír bylin, který čeká jen na to, až jej objevíš!

Chceš vědět jak se můžeš i Ty a Tvá rodina stravovat s divokými bylinami, které jsou všude zdarma, žít život, který je šetrný k přírodě, překypuje hojností a přitom využívat tu nejzdravější potravu, kterou naše země má?

Tak je toto přesně pro Tebe

Milý příteli,
jak již určitě víš s Melanií jsme zastánci a propagátoři udržitelného životního stylu. Upřímný a šetrný vztah k přírodě je pro nás a naše 4 dcery tak samozřejmý jako pro mnoho z vás, kteří jste našli cestu k nám do Síly pro život. 

Sami jsme prošli obdobím, kdy nám nebylo dobře. Byli jsme stále unavení a jako učitelé jsme si odnesli domů každou chřipku. Imunita tedy nic moc. Melanie trpěla stálými bolestmi hlavy, špatným trávením a nepříjemným ekzémem. Štěpán zase alergií, která měla až paralyzující efekt.

Ještě před tím než jsme se stali rodiči jsme si spolu řekli, že takto to dál nejde. Ptali jsme se sami sebe:  jak by mohly být naše děti zdravé, když my sami nejsme?

Jistě nám dáte za pravdu, že je to jednoduchá rovnice. Toto uvědomění bylo již velkým skokem na naší cestě kupředu, ale vyhráno ještě nebylo. Snažili jsme se všemožně měnit stravu, meditovat, cvičit a být aktivní...ale efekt byl pouze dočasný nebo žádný. Možná to také znáte...tisíce různých diet a každá je ta nej!

Pak ale přišel bod zlomu. Kurz léčebných metod Dr. Klinghardta a poznání "Zeleného smoothie". Od té doby se vše jako mávnutím kouzelného proutku změnilo. Jako první zmizela ta šílená únava. Pak už jsme se nezastavili, začali jsme chodit do přírody a objevovat sílu bylin. Mixovali jsme a vařili vše co rostlo okolo nás a naplňovali naše těla již roky chybějícími živinami a životní energií. 

Dnes jsme po většinu roku zdraví, alergie, migrény a ekzémy patří minulosti a co je nejhlavnější je to, že naše děti nenesou tu tíhu, na kterou si ještě živě pamatujeme. Jsou prostě zdravé a veselé. 

A ještě k tomu navíc: naše rodina díky divoké stravě šetří mnoho tisíc korun. A to každý rok!

A to nejen v kuchyni, ale i na lékařské prevenci. To se jistě vyplatí zohlednit, nemyslíte? 

Jsme hluboce přesvědčeni o tom, že divoká plnohodnotná strava je něčím co uvnitř nás pracuje na mnoha úrovních. Samozřejmě na té biochemické, ale také na té duchovní. Konzumování divokých bylin působí výrazně zlepšení toho, co vidíme okolo sebe, našeho zdraví a životního pocitu. Život je hojnost!

Pokud to cítíš stejně jako my, tak jsi tu u nás opravdu správně.

Možná, že jsi zrovna na tomto místě:

 • sbíráš už divoké byliny a mixuješ si zelená smoothie, ale chybí Ti hlubší vhled do bylinkového světa?
 • Stále tam venku narážíš na byliny, které ještě neznáš a jsi si nejistý/á zda je vše správně?
 • Nebo jsi na úplném začátku, jen cítíš velkou fascinaci, kterou divoká strava okolo sebe vyzařuje, ale chybí Ti to správné know how?
 • Možná sem a tam nasbíráš něco zeleného, ale chybí Ti potřebné informace a motivace k tomu, integrovat byliny do tvého života a to CELOROČNĚ?
 • Při řešení svých zdravotních problémů jsi vyzkoušel/a již mnoho terapií a stravovacích režimů a stále nepřichází ten vysněný a očekávaný průlom?
 • Nebo prostě cítíš, že nastal čas k opravdové změně?

Pokud ano, tak jsi tu správně a my Tě srdečně zveme do

Velké celoroční ONLINE

Bylinkové školy Síly pro život

12dílný onlinekurz pro začátečníky i pokročilé, ve kterém se společně s námi naučíš vše o stravě, která roste ve Tvé zahradě nebo ve volné přírodě a čeká jen na to, až ji objevíš!

Obrázek je znázorněním digitálního produktu

Běžná cena 9 990,00 Kč

4990 Kč nebo 199 EUR

zvýhodněná cena platí ještě: 

Co Tě v Bylinkové škole čeká?

Březen: Začínáme pěkně z gruntu

Jak je to s naší dnešní stravou? Proč jsou divoké byliny ideální variantou? Jak správně začít a praktické tipy ke sběru bylin.

Duben: Divoké byliny a detox

očistný měsíc. Poznej s námi ty nejúčinnější detoxikační byliny a nauč se je cíleně používat pro detoxikaci organizmu.

Květen: Jedlé stromy, poklady z lesa

je na čase pozvednout zrak vzhůru a objevit bohatství stromů a lesů. Vydáme se spolu na návštěvu klidných a mocných přátel.

Červen - Smoothie a šťávy - zelené životabudiče

V zelené barvě smoothie a čerstvých šťáv je skryta neobyčejná síla. Jak správně připravovat zelené životabudiče a šťávy je červnovým tématem.

Červenec: Pesto a bylinkové oleje

Nauč se správně připravit pesta a oleje, které nejen že dodají každému jídlu něco navíc, ale jsou ideální možností konzervace bylin na zimu.

Srpen - Divoké plody - více než lahonost

Pojď s námi do lesů. I v nich najdeme mnoho zapomenutých keřů a stromů, které nám dávají vynikající plody, jenž v mnohém předčí běžné ovoce.

Září: Domácí bylinkové soli

Nauč se připravovat různé varianty bylinkových solí, které se hodí k dochucení Tvých jídel a nebo i jako dárek pro přátele.

Říjen: Konzervace a přípravy na zimu

Nasbíráme spolu divoká semínka, byliny a plody a připravíme si zásoby na zimu.

Listopad: Divoké byliny pro ženy

Jsou situace, ve kterých potřebujeme podporu přírody. V lispoadu se věnujeme bylinám v těhotenství, v době kojení a klimakteriu.

Prosinec: Vykuřování - spojení s našimi kořeny

Ukážeme Ti jak můžeš u sebe doma provádět vykuřovací rituály s místními bylinami a pryskyřicemi a díky tomu navázat spojení s našimi předky.

Leden: Fermentace - vyrob si své vlastní superpotraviny

Existují další potraviny, které jsou stejně hodnotné jako divoké byliny. Naučíme Tě připravovat kombinace fermentů a divokých bylin, které jsou naprosto geniální.

Únor: Klíčky - malé elektrárny z Tvého parapetu

I klíčky překypují životní energií. Spojíme-li je s divokoustravou vyhne se nám chřipka na míle daleko a budeme celou zimu sršet energií.

Podtrženo a sečteno

0
měsíců
0
videí
0
video-portrétů divokých bylin
0
divokých receptů

O Melanii a Štěpánovi

Již přes 4 roky pro Vás tvoříme Sílu pro život, kde pomáháme jednotlivcům a rodinám ke zlepšení zdraví, posílení imunity a v detoxikaci. To vše v pevném kontaktu s přírodou. Divoké byliny zde hrají klíčovou roli a jsou u nás doma na talíři nebo v mixéru téměř každý den.

Vedle Youtube kanálu a facebooku pro vás tvoříme online výukové programy a konference (Detox kongres). Píšeme pro Vás "Divoké kuchařky".

Naší vizí je nadchnout pro divokou stravu co možná nejvíce z nás. Jsme přesvědčeni o tom, že je to vstupenka nejen ke zdraví, vitalitě a silné imunitě, ale také k vnitřní svobodě!

S láskou a úctou Vaši

Štěpán a Melanie

Co jsme ještě všechno do školy přibalili?

 • Každý měsíc jsme věnovali jednomu speciálnímu tématu (viz. výše)
  k příslušnému tématu Tě očekává několik video lekcí, včetně podrobných informací, praktických tipů a návodů
 • Každý měsíc rozšíříme Tvůj repertoár divokých bylin
  ke každé bylině Ti dáme video popis, ve kterém se zaměřujeme na 100% rozpoznání. Samozřejmě dostaneš všechny byliny i jako PDF soubor k vytištění.
 • Praktický sběrový kalendář
  Vědět co a kdy sbírat je základem úspěchu. Pro každý měsíc jsme připravili seznam bylin, které jsou "na řadě".
 • Měsíční check list
  V případě, že se chceš divoce stravovat po celý rok, je zapotřebí dělat včas zásoby. K tomu Ti výtečně poslouží náš seznam k odháčkování. Najdeš v něm kdy je nejlepší doba ke sběru semen, fermentaci a konzervování
 • Pomoc při sebeuzdravení
  Ke každé bylině Ti samozřejmě dáme popis jejích léčivých účinků a jak ji můžeš využít v rámci lidového léčitelství pro své zdraví.
 • Podpůrná FB skupina
  Není nic smutnějšího, když se člověk vydá na vlastní cestu a jeho okolí začně ho začně brzdit. Přesně pro tento případ jsme vytvořili facebookovou skupinu, ve které najdeš podporu a můžeš se spojit s lidmi, kteří jsou na tom podobně. Pevně věříme, že mohou vzniknout i přátelství mimo internet 💕

Jak Onlinekurz Bylinková škola funguje?

 • Okamžitě po přihlášení a uhrazení ceny
  Ti pošleme přístupové údaje do členské sekce.
 • Na všechna videa se můžeš podívat a čerpat z nich informace a inspirace kdykoliv a kdekoli budeš chtít
  K celému obsahu Bylinkové školy máš doživotní a neomezený přístup. Všechna videa mohou být přehrávána na všech obvyklých zařízeních (PC, laptop, iPad, tablet a chytrý telefon- pokud je nainstalován potřebný software)
 • Samozřejmě si vše můžeš poslechnout na cestách také jako mp3
  Všechny lekce jsou k dispozici i v audio formátu mp3.

Bonusy bylinkové školy

BONUS 1. Všechny materiály ke stažení

Do svého PC si můžeš stáhnout a následně vytisknout včechny materiály. Budeš tak mít po ruce výbavu pro lepší orientaci v divokých bylinách.

BONUS 2. Uzavřená Facebooková skupina

dostaneš přístup do uzavřené skupiny "Bylinkové školy", ve které se můžeš propojit s ostatními účastníky kurzu a povyměňovat si své zkušenosti. Je to vynikající možnost motivace. Je také velmi pravděpodobné, že ve Tvém okolí bydlí někdo podobně naladěný, se kým se pak můžeš osobně setkat. Tato skupina opravdu JEDE!!!

BONUS 3 Audio-nahrávky

Celý obsah kurzu si máš možnost poslechnout také jako mp3. Je to vynikající možnost učení se na cestách do práce nebo i jinam.

Bonus 4

+ 2 originální rozhovory s Andrejem Maťkem a Dr. Barbarou Miller z Detox kongresu 2016

Nákup bez rizika

Je pro nás velmi důležité, aby ses u nás cítil/a dobře. Proto dáváme na Tvůj nákup u nás bezpodmínečnou 14 denní garanci vrácení peněz a to bez zbytečného protahování.  Š&M

Časté otázky

 • 1
  Mohu uhradit kurz na splátky?
  Ano, kurz jsme koncipovali tak, aby si jej mohl každý dopřát a vnést do svého života nový, energický impulz.
 • 2
  Je kurz vhodný i pro mě, když mám již vaše Divoké kuchařky?
  Jsme přesvědčeni o tom, že ano. V kurzu je shrnuto 50 bylin, podrobné informace v PDF a ve videích. Prostě vše, co se do knížek nevešlo.
 • 3
  Co když zjistím, že kurz není nic pro mě.
  I to se může stát. Máš možnost z programu vystoupit ve 30 denní lhůtě. Nebudme Tě pronásledovat otázkami a přesvědčováním. Veškeré riziko bereme na svá bedra.
 • 4
  Když nebudu něco vědět, budu se mít kde zepetat?
  Ano, přesně proto jsme vytvořili uzavřenou FB skupinu, ve které si můžeme navzájem radit, motivovat a inspirovat. Díky aktivní skupině lidí na stejné vlně máš možnost získat informace, které Ti zrovna chybí a nebo být pomocí ostatním v jejich hledání.
 • 5
  Budu mít přístup k celému programu i po skončení roku?
  Ano, samozřejmě. Celý obsah kurzu a přístup do podpůrné facebookové skupiny máš již napořád
 • 6
  Mám oslabené trávění a nevím, zda budu divokou stravu dobře snášet.
  Proč naše trávení dobře nefunguje může mít původ v nevhodné, na živiny chudé stravě a celkové toxické zátěži těla. Pokud dáš svému tělu čas, budeš postupovat podle rad uvedených ve škole, Tvé tělo bude mít šanci navyknout si na nové a postupně se zregenerovat.
 • 7
  Dozvím se dostatek nových informací, když už mám bylinkářské zkušenosti?
  V každém měsíci najdeš lekce, týkající se divoké stravy, které jsme ještě nikde nepublikovali. Čeká Tě 50 známých i méně známých bylin bylin a ke každé z nich nový divoký recept. Navíc jsme přidali lekce o tajuplnosti vykuřování a divokých klíčcích.
 • 8
  Potřebuji k účasti ve škole Facebook?
  Ne, to není nutné. I když jsme toho názoru, že skrze propojení právě na facebooku, můžeš načerpat další informace a najít i přátele v opravdovém světě.

Co říkají žáci bylinkové školy?

Chci poděkovat za příliv inspirace z vašich videí v Bylinkové škole :-) Díky vám jsme u nás na zahradě objevili úžasné nové bylinky :-)) Zelené smoothie si dělám denně k snídani už asi 3 týdny (na podzim jsem si podle vás udělala kopřivový prášek). Místo banánu do něj dávám kousek avokáda. Většinou vydržím nejíst až do oběda, někdy ale ne a dám si nějakou obilnou kaši. Díky!

Jana

Ahoj Štěpáne, moc děkuji za pomoc. Dal jsi mi naději, jak píšeš ...kůže se může obnovit. Pít zelené nápoje budu dál, a i po tak krátké době pití, cítím, jak mám více energie. Vždy, kol..20 h, mám pnutí - vzplanutí kůže pouze na nose..trochu více červenám, ale po 2 až 3 hod..mi to mizí. Plet vypadá jako trochu opálená , a mizí mi kruhy pod očima...musela jsem se o toto podělit.

Jitka

Ahoj Štěpáne a Melanie, ve škole se mi moc líbí, letos jsem začal dělat zelené smoothie a bylinky dávat do sálátů. Z neduhů se mi výrazně zlepšil nízký tlak a únava, které u mě způsobovaly ve volném čase nečinnost a z toho plynoucí špatnou náladu, teď po práci zvládám i jiné věci než odpočinek, třeba sbírat bylinky :)

David

Paráda. Tohle jsem přesně potřebovala. Přála jsem si znát víc konkrétních bylinek, obohatit tak naší stravu zdravě (zas ať to nějak neovlivní rozpočet) a ještě zapojit děti. Moc rádi připravují vílám salátky. Tak co když teď natrhané přidají do našeho jídla? Naše zdraví bylo teď vachrlatý, ale všemožný doplňky stravy jsou tak drahý. Super, že v online škole bylinek nás Štěpán s Melanii provází pomalu vším důležitým, člověk se necítí zahlcen (a neodradí ho množství hned na začátku), může otevřít oči a sbírat hned a obohatit kuchyň o zajímavé recepty. Jsem fakt nadšená. Díky za tipy, které se hodí i pro velkou rodinu s dětmi. Moc dobře to chutná 👍🙏🏻

Martina

Pevné jádro naší divoké komunity 

A jak se nyní rozhodneš? Přidáš se?