Petra Nejedlá

Co dělat, když děti nemluví

Kongres skončil, video již není dostupné

Video je spolu s ostatními v kongresovém balíčku zde >>>

Petra Nejedlá

Nadšená průvodkyně vývojem řeči, autorka projektu Vývoj řeči v souvislostech a máma 4 synů.

Moje osobní i pracovní cesta mě naučily nikdy neztrácet naději a vidět možnosti i tam, kde by se zdálo, že žádné nejsou.

Nikdy si nemyslet, že vím, ale vždy v naladění na klienta hledat to nejlepší možné tady a teď.

Kde hosta najdete? 

Prostor pro diskuzi

  1. D.K. napsal:

    Krásný rozhovor, krásný host. Moc děkuji a přeji nám víc takových průvodců pro naše děti. 💛🙏

  2. Lenka napsal:

    Moc pěkný rozhovor. Je z něj cítit, že paní pracuje s dětmi – má v sobě velkou laskavost, trpělivost a přirozenost. Její energie je úžasná a působí velmi příjemně a inspirativně. Děkuji za možnost si rozhovor poslechnout.

  3. Věra napsal:

    krasne, pozitivní, poučné, děkuji ❤️

  4. Helena Hradilová napsal:

    Krásná a poučná přednáška

  5. Pavla napsal:

    Dobrý den, moc děkuji za vynikající rozhovor. Byl velice poučný, protože jsem pochopila podstatu problému .Přesně s takovou poruchou se potýká dcera se svým třetím nejmladším synem. Jako babička se snažíme pomoci a protože mám medicinální vzdělaní, získávám zkušenosti kde se dá. Setkala se s různými reakcemi lékařů i pedagogů. Ještě jednou moc děkuji. Jste výborná, jen vice takových empatických lidí.

    • Alena Miniarikova napsal:

      Uzasny rozhovor, velmi vedomy host aj hostitelia, samozrejme, velmi ma Petrin pristup oslovil, skvely clovek.

  6. Anna napsal:

    Krásný rozhovor s krásně pozitivně naladěnou ženou, škoda, že jsem to neslyšela před xx léty… děkuji

  7. Živana napsal:

    Díky za laskavou Petru Nejedlou, Váš rozhovor byl právě teď pro mě terapií….Jsem babička 66+ aktuálně pomáhající synovi s 3 a půl letými dvojčátky holčičkami při několikatýdenní nepřítomnosti maminky z pracovních důvodů….díky 🙂

  8. Simona napsal:

    Druhorozená dcera chvilku neposedí, bude mít 2 roky a zvládá 5 slov. Děkuji za jiný úhel pohledu, než to, že je něco špatně, nebo že jsem zklamala. Děkuji za velmi přínosný rozhovor.

  9. Eva napsal:

    Děkuji za velmi cenné informace. Měli by ho slyšet všichni rodiče. Paní Petra je úžasná odbornice na úrovni celostního terapeuta.

  10. Marta napsal:

    Děkuji za laskavé vedení rozhovoru, bylo to léčivé i pro mne a došlo i na slzičky a to už mám děti dospělé. Vyzařujete všichni krásnou energii a laskavost, moc ráda jsem si poslechla a kéž je více a více laskavého a pozitivního přístupu a pomoci pro děti a jejich rodiče💕🌷

  11. Babeta napsal:

    Ďakujem za vzácne informácie. Postrech zo života 90te roky – Môj syn nerozprával do 2 rokov (uz ma 32) . Tiež sme boli aj na dákych vyšetreniach a mne ako mladej matke (21 ročnej) tvrdili, že sa mu mám viacej venovať, že som mladá a určite neviem ako sa o neho správne postarať. Veľmi sa ma to dotklo, lebo dieťatko sme chceli, aj keď v mladom veku a ja som sa mu venovala (čitali sme, rozprávali sa, dokonca aj na prechádzkach som mu stále všetko vysvetľovala). Po dovŕšení 2 rokov syn začal hovoriť a to rovno celé vety, farby všetko. Doteraz v rodine spomínajú, že u nás neboli farby podľa obláčikov, slniečka, trávičky, ale podľa áut a ich miest. Napr.toto je ako škodovka bledo modrá pri domčeku. …… prečo to tu „vyťahujem“? Nás ako mladých rodičov sa veľmi dotklo vyjadrenie, že sme na dieťa mladí a nevieme sa postarať. Som rada, že vývoj aj v tomto smere postúpil a ľudia nemusia dať len na názor lekára, ale majú možnosť hľadať informácie aj inde. Ano my sme sa nevzdali ….. syn ma vysokú školu, ovlada aj cudzie jazyky a pracuje v rozhlase

  12. Honza napsal:

    Úžasná bytost, inspirativní rozhovor, víc takových pro naše děti Děkuji děkuji děkuji

  13. Mimi napsal:

    Krásny rozhovor, nech je na svete veľa takých múdrych a citlivých odborníkov ako je Petra🙏 Veľká vďaka za vaše vhlady

  14. Hana napsal:

    Úžasné. Je vidět, že paní Petra dělá to, co má dělat, to co má ráda a jde od srdce. Pomáhá tím ostatním dětem i jejich rodičům. Tvoří tak hezčí a šťastnější svět. Děkuji.

  15. Marianna napsal:

    Mnoho zajímavých a praktických poznatků pro práci s dětmi i výchovu. Moc se mi líbilo povídání s Petrou. Děkuji.

  16. Naďa napsal:

    Moc pěkný rozhovor. Děkuji.

  17. Pavla napsal:

    Krásný rozhovor. Děkuji. Má dcera měla opožděný vývoj. Nepásla koníčky, nechtěla se přetáčet ze zad na bříško ani po X návštěvách fyzioterapeutky (žádný pokrok), nevydávala žádné zvuky kromě občasného pláče. Vše jen pozorovala očima a nehýbala se. Ani hlavou nepohla. Nic po nás nechtěla (podat hračku). Nechtěla koukat na obrázky v knihách, číst pohádky, nebrala si do rukou hračky ke zkoumání. Nezajímalo ji to. Tak jsem si řekla, že ji mám ráda, i když je evidentně nějak postižená. Mám ji ráda takovou, jaká je a už s ní nebudu běhat po lékařích a fyzioterapetech protože výsledek z toho všeho je nula. Nic nenašli, prý zdravá. Starší syn byl naopak ve všem hodně napřed a všude o něm mluvili jako o velmi nadaném dítěti. Po nějaké době se dcera začala zajímat o okolí, hýbat se, mluvit ve větách bez chyb. Chodit začala v roce a nikdy neupadla na zem. Dnes jsou oba ve škole, mají vyznamenání, sportují, jsou zdraví. Vývojově to dcera všechno dohnala a syn je normální, ne nadaný. Děti se nevyvíjí podle tabulek, ale skokově. Všechny děti si zaslouží stejně lásky a pozornosti. Ty opožděné, i ty nadané.

  18. Jarmila napsal:

    Děkuji vám Petro, jste velkou pomocí pro rodiče a děti. Děkuji i vám Melánie a Štěpáne, že díky vám máme možnost si poslechnout tyto informace.

  19. eva napsal:

    Krásný rozhovor. Děkuji.

  20. Helena Filipčíková napsal:

    Pani Petra vyžaruje, vidieť, že svoju prácu miluje. Je v správnom čase na správnom mieste. Rozhovor je pre mňa veľkým prínosom. Srdečná vďaka,

  21. Miluška napsal:

    děkujiiiii

  22. Deny napsal:

    Moc a moc děkuji, Petro, za vaše slova – je to pravda, vše se děje v kontextu, v souvislostech. A je pro obrovsky důležité se na věci dívat komplexně, zároveň je netlačit. Jste skvělá odbornice a krásný a laskavý člověk. Děkuji za tento rozhovor! Srdečně, Deny.

  23. Alexandra napsal:

    Díky za překrásný rozhovor a za zprostředkování zajímavých souvislostí! Takoví lidé jako Petra nám dávají velkou naději! Ukazují nám, že to, co se děje, má svůj důvod a když ho dokážeme nahlédnout , může to mnohému pomoci 🙂 Osvěžující a uklidňující zároveň! 🙂

  24. Martina napsal:

    Děkuji za krásnou přednášku. Náš syn má trochu pomalejší vývoj řeči a když jsem s ním šla na logopedii dostala jsem hroznou ťavku od logooeda, že se mu moc nevěnujeme. Přitom jsem fakt dělala, co jsem mohla, snažím se i o netoxickou domácnost, zdravou stravu atd a v té době jsem měla tří měsíční miminko, které bylo na vstupní konzultaci s námi. Pak ta samá přednáška na ORL v rámci logopedii. 2 roky jsem chodila s pocitem viny, ze nedělám dost a skutečně opravdu nezvládám se synem dodnes cvičit každý den. Ale když jsme byli na neurologii, paní doktorka řekla, že povídání si je taky stimul, pomáhání v kuchyni, jízda na kole, plavání… Takže vlastně děláme dost a že by si přála víc takových pacientů. Někdy je ten tlak i sebetlak na rodiče obrovský. Proto děkuji, ze jste to zmínila.

  25. Hanka napsal:

    Děkuji za velmi zajímavý rozhovor, jste úžasná paní Petro, poslechla jsem si vás hned 2x, velmi mně to zaujalo, děkuji, děkuji. Ať se vám ve vaší práci s dětmi a jejich rodiči daří.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chceš mít možnost vidět rozhovor i později?


 

Všechna kongresová videa společně s hodnotnými bonusy od našich hostů

najdeš v kongresovém balíčku.