Martin Vachuška

Dospívání v nedospělé společnosti

Kongres skončil, video již není dostupné

Video je spolu s ostatními v kongresovém balíčku zde >>>

Martin Vachuška

Na cestu „poznávání sebe sama“ mě v roce 1994 přivedly zdravotní potíže, se kterými mi  klasická medicína nedokázala pomoci.
V roce 2002 jsem se potkal s rodinnými konstelacemi a poté absolvoval 2letý konstelační výcvik Průvodce na Cestě. Po několika letech jsem na jednom třídenním semináři potkal s Wilfriedem Nellesem a s jeho modelem vývoje vědomí, přístupem a praktickou prací skrze pohled Procesu životní integrace – LIP (Lebens Ingrations Process) a téměř okamžitě věděl, že to je přesně to, co hledal a v čem chci dál pokračovat.

Absolvoval jsem 2letý Hlavní stupeň mezinárodního výcviku Nelles institutu v Integrační konstelační práci – Procesu životní integrace – LIP a fenomenologické terapii a v současnosti vedu vlastní semináře, jejichž hlavním pilířem je právě tento přístup. 
Jeho nosnými liniemi je dospělost, stávání se sama sebou a žití naplňujícího života sama za sebe a zároveň ve vztazích

Jsem hlavním spolupracovníkem Nelles institutu v České republice a jedním z lektorů Hlavního stupně mezinárodního výcviku v Procesu životní integrace LIP a fenomenologické psychologii a terapii v ČR. S kolegyní Petrou Pejchalovou spolu vedeme také Základní stupeň tohoto výcviku v České republice.
Jsem také terapeutem Shiatsu a Kraniosakrální terapie a akreditovaným instruktorem skalního lezení.

Kde hosta najdete? 

Prostor pro diskuzi

  1. Vera Santova napsal:

    Krasny rozhovor😊
    Mela jsem moznost Martina a Vladku poznat,jsou❤️❤️
    Martine,dekuji za posledni vetu🙏🏻😊❤️

  2. Helena Filipčíková napsal:

    Vďaka za tak výživnú, múdru prednášku, podanú s citom a úprimnosťou. Našla som sa. Niečo som si utvrdila a niečo nové otvorila. Vďaka Vám Melania a Stepan. Som rada, že Vás poznám, ako priekopníkov nového života. S láskou a úctou k Vám Helena.

  3. Anička napsal:

    Krásný rozhovor. Díky za něj. Neuvěřitelně obohacující a zároveň korespondující s vlastním vnímáním..

  4. Pavla napsal:

    Krásný rozhovor. U Martina jsem byla na konstalacích. Doporučuji. Konstelace se lze naučit a dělat si je doma. Velmi pomáhají na různá témata. Kdyby lidé znali konstelační pravidla a žili podle nich, bylo by tu krásně.

  5. Jana Janoušková napsal:

    Děkuji za tento klid, velmi souzním.

  6. Ildikó napsal:

    Krásné odpoledne, velmi mě těší, že jste do kongresu pozvali pana Martina a představili ho dalším lidem. Sama jsem se před 30-ti lety zabívala a praktikovala něco blízkého One Brain metodu, rodinné konstelace jako asistentka v psychologické ambulanci. Dnes už se téhle praxi nevěnuji, ale v životě mi hodně pomohla a dodnes mě její funkčnost provází a jsem schopná její prvky využívat na své další cestě. Co je živé dál oživuje. Moc děkuji za podporu na cestě k naplněnému a spokojenějšímu životu. Krásný den přeji.

  7. Dagmar napsal:

    Krásný rozhovor, děkuji🤗🥰.

  8. Kamila Bergmannová napsal:

    Bylo by možné, abychom na konci kongresu mohli poslechnout Martina Vachušku ještě jednou?

  9. eva napsal:

    Martine, srdečně zdravím. Děláš svou práci skvěle . Je krásné přijmout se , přijmout život, plynout. Děkuji za rozhovor.

  10. Alena Miniarikova napsal:

    Uzasny rozhovor, velka vdaka.

  11. Braňo napsal:

    Zdravím vás. Děkuji, ale nepřesvědčilo mně to. Nedůvěřuji konstelacím i na základě vlastního pocitu, intuice z některých lidí, kteří se jim věnují. Něco tam nehraje v souladu s nejvyšším dobrem, a souhlasím se známým, který má dar vhledů do energií i na dálku, že nevíme, co si do těla pouštíme, jakého ducha a jaké má úmysly a jestli po prohlášení, že vystupuju ze zástupné role skutečně odejde a nezneužije nás příště je otázka… Budiž tomu příklad nápadu uskutečnit teď velkou konstelaci se 100 lidmi v Praze na silný slunovrat, v divném prostoru připomínajícím věznici a probírat se mají nešťastné roky historie Československa. Skutečně to potřebujeme, neustále snižovat vibrace, nechat se znovu programovat traumatickými vzpomínkami a tvořit takhle další nešťastnou budoucnost? Buddhistický mniši také s tím zapasí, aby jim Mára, povodník, pokušitel, strůjce smrtelných oblastí a jeho pomocníci nevstupovali do těla. Nejčastěji se v Buddhových rozpravách, suttách zmiňuje oblast břicha, kde rádi vstupovali, ovládali tělo, mysl člověka… Je to tu divná hra na vinu, snižování sebevědomí, nazývat nás nedospělými a i pomocí temných rituálů, technologií, podprahového programování zotročovat, robotizovat mysli a těla? Odpověď ať si najde každý sám pozorováním toho, co se děje, právě v té mysli, těle, které se tváří jako naše, ale nemůžeme je zatím úplně ovládat a i tak se to všechno vzniknuté za nejaký čas rozpadne… do osvobození ze všeho toužení, snění, které je příčinou všeho trápení, přátelé…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Martin věnoval do kongresového balíčku 10% slevový kupon na své kurzy LIP - Proces životní integrace

Chceš mít možnost vidět rozhovor i později?


 

Všechna kongresová videa společně s hodnotnými bonusy od našich hostů

najdeš v kongresovém balíčku.